InformacjeArtykuł partnerskiMateriał reklamowy

Niepokoi Cię kurs euro w Twoim banku? Sprawdź społecznościową wymianę walut


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

artykuł partnerski

Finalizujesz już wszystkie formalności związane z zimowym wyjazdem za granicę do jednego z krajów strefy Euro? Oczami wyobraźni widzisz, jak razem ze swoimi najbliższymi smakujesz specjałów lokalnej kuchni i podziwiasz zapierające dech w piersiach atrakcje turystyczne? Wróć na ziemię. Czy pamiętasz kurs euro przedstawiony Ci podczas ostatniej rozmowy z konsultantem bankowym? Jeśli zamierzasz kupić walutę europejską, trzymaj się wtedy jak najdalej od tych instytucji. Nawet pomimo sentymentu i miłej obsługi.


Wcale nie musisz przepłacać na spreadzie

Nie masz przecież obowiązku wymieniania waluty w banku ani kantorze stacjonarnym. Nie musisz narażać się na wysokie koszty spreadu – rozumianego jako różnica pomiędzy kursem sprzedaży i zakupu. Możesz obniżyć go nawet do 0%! Nie pozwól tradycyjnym punktom wymiany walutowej wzbogacać się Twoim kosztem.

 

Oszczędzaj pieniądze dzięki platformie wymiany online

Zerowy spread jest możliwy w społecznościowych serwisach wymiany walutowej. Mamy w tym przypadku do czynienia z serwisami, które zarabiają wyłącznie na małej prowizji. Ile ona wynosi? W zależności od platformy plasuje się w okolicach kilku dziesiątych procenta. Największa aktualnie giełda Walutomat.pl nalicza marżę na rekordowo niskim poziomie 0,2% - a  klienci notujący najwyższe obroty mają szansę jej obniżenia do 0,06%.

 

Czas na obliczenia

Chcesz wiedzieć, ile możesz zaoszczędzić? Zerknij więc na stronę https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Sprawdzisz tutaj zawsze aktualne kursy euro (sprzedaży oraz zakupu), które proponują użytkownicy platformy elektronicznej wymiany. Oferty aktualizują się od razu po tym, jak ktoś przebije najatrakcyjniejsze dotychczas oferty. Widzisz nie tylko kurs, lecz także proponowaną kwotę wymiany. Jednocześnie masz wgląd w średnie notowania na światowym rynku Forex.

Porównuj również dane historyczne i dowiedz się, ile średnio zyskują użytkownicy giełdy internetowej Walutomat.pl. Wybierz zakres czasowy z przedziału od jednej godziny do momentu rozpoczęcia działalności serwisu (2009 rok). Notowania wyświetlą się na prostym w interpretacji wykresie interaktywnym. Zgodnie z uśrednionymi danymi możemy przyjąć, że oszczędności wyniosą około 5% w porównaniu do tradycyjnych metod wymiany. Przy jednorazowej wymianie 1000 Euro zaoszczędzisz nawet powyżej 200 zł. Już teraz zaplanuj, na jakie przyjemności podczas zagranicznego urlopu wydasz te pieniądze.

 

W jaki sposób dokonać zakupu Euro?

Nie ma nic prostszego. Rejestrujesz się na stronie giełdy społecznościowej. Przelewasz złotówki ze swojego banku, aby zasilić nimi swój wirtualny portfel. Następnie wskazujesz własne oczekiwania wymiany i system dobiera dla Ciebie automatycznie komplementarną ofertę innego użytkownika – uwzględniając najatrakcyjniejsze w danej chwili kursy. Walutę euro przelewasz na rachunek walutowy w swoim banku.

 

Podsumowanie

Nie pozwól zatem bankowi zarabiać Twoim kosztem na wymianie walut. Zarejestruj się w wybranym serwisie społecznościowej wymiany walut i zawieraj transakcje bez spreadu – po takich kursach, jakie sam wybierzesz. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Jeśli zaufasz platformie korzystającej z certyfikatu SSL, środki będą zabezpieczone równie dobrze jak w banku.

Tematy:artykuł partnerski

Sprawdź też: Kebab GostyninOrtodonta GostyninFizjoterapia Gostynin

Czytaj także:

Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Borys Budka spotkał się z mieszkańcami Gostynina [ZDJĘCIA]
Borys Budka spotkał się z mieszkańcami Gostynina [ZDJĘCIA]
Borys Budka spotkał się z mieszkańcami Gostynina [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij