Popularny: 4300 odsłonInformacje7 kwietnia 2019, 15:01,

Od jutra strajk w oświacie. Komunikaty dyrektorów i odwołane zawody

Od jutra strajk w oświacie. Komunikaty dyrektorów i odwołane zawody

Udostępnij 64
Udział w strajku zadeklarowały wszystkie placówki oświatowe w Gostyninie i okolicy poza Miejskim Przedszkolem nr 5

W poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się póki co bezterminowy strajk w oświacie. Dyrektorzy części lokalnych szkół wydali komunikaty dla rodziców i uczniów.Przypomnijmy, udział w strajku zadeklarowały wszystkie placówki oświatowe w Gostyninie i okolicy poza Miejskim Przedszkolem nr 5

Dziś o godz. 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie będą kontynuowane rozmowy strony rządowej z nauczycielskimi związkami zawodowymi dot. sytuacji w oświacie. Jednak wszystko wskazuje na to, że do strajku dojdzie.

Odwołane zawody

- Ze względu na zaplanowany w oświacie strajk, odwołane zostały Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej sześcioosobowej szkół ponadgimnazjalnych (rocznik 2002 i starsi), zaplanowane na poniedziałek, 8 kwietnia na Stadionie MOSiR w Gostyninie – poinformował naszą redakcję Gostyniński Szkolny Związek Sportowy.

Komunikaty wydali także dyrektorzy szkół

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. ARMII KRAJOWEJ:

Szanowni Państwo,
w związku z planowanym na poniedziałek (08 kwietnia) bezterminowym strajkiem nauczycieli, pragnę poinformować, że dołożę wszelkich starań, aby zapewnić opiekę na terenie szkoły. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie będzie otwarta w godzinach pracy. Obiady będą wydawane każdego dnia. Rodziców, których dzieci korzystają z obiadów, a nie przyjdą one w poniedziałek (i ewentualnie w kolejne dni strajku) do szkoły, proszę o odwołanie obiadu każdego dnia do godziny 9.00. Proszę również codziennie sprawdzać informacje w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły, gdyż w przypadku strajku, o jego zakończeniu i wznowieniu zajęć dydaktyczno – wychowawczych zostaną Państwo niezwłocznie powiadomieni.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły Magdalena Andrzejczak

-------------------------------------------------------------------------

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. OBROŃCÓW WESTERPLATTE / GIMNAZJUM NR 2:


Szanowni Państwo, w związku z planowanym na poniedziałek (8 kwietnia) rozpoczęciem bezterminowego strajku nauczycieli naszej szkoły, pragnę poinformować, że w razie braku możliwości zorganizowania opieki Państwa Dzieciom w domu, dołożę wszelkich starań, aby taką opiekę zapewnić na terenie szkoły. Jeśli strajk się przedłuży, pod znakiem zapytania stoi przebieg egzaminów gimnazjalnych (10-13 kwietnia), proszę zatem o informację zwrotną tych z Państwa, którzy posiadają wykształcenie pedagogiczne i mogliby zasilić zespoły egzaminacyjne, a także już od poniedziałku pomóc w opiece nad dziećmi, które przyjdą do szkoły. Rodziców, których dzieci korzystają z obiadów a nie przyjdą one w poniedziałek (i ewentualnie w kolejne dni strajku) do szkoły, proszę o odwołanie obiadu każdego dnia do godziny 9.00. Dla pozostałych dzieci obiad, jak każdego dnia, zapewniamy, także dla tych, które przyjdą do szkoły tylko na obiad. Ci z Państwa, którzy wyrazili zgodę na udział dziecka w rekolekcjach wielkopostnych informuję, że w poniedziałek i wtorek uczniowie klas 5-8 i oddziałów gimnazjalnych, którzy przyjdą w te dni do szkoły, zostaną - na godz. 11 - do kościoła odprowadzeni i przyprowadzeni do szkoły przez nauczycieli, którzy nie będą strajkować. Z dopowiedzeniem, że uczniowie klas starszych - ósmych i 3 gimnazjalnych po rekolekcjach, tj. ok. godz. 12 spod kościoła udają się do domu. W środę (10 kwietnia) na rekolekcje o godz. 11 udają się dzieci klas 1-4. Jednocześnie bardzo proszę o śledzenie informacji w mediach, czy strajk ten zostanie faktycznie rozpoczęty, gdyż cały czas trwają negocjacje pomiędzy przedstawicielami rządu a stroną związkową. Proszę również codziennie sprawdzać informacje w dzienniku elektronicznym i na stronie internetowej szkoły, gdyż w przypadku strajku - o jego zakończeniu i wznowieniu zajęć dydaktycznych zostaną Państwo niezwłocznie powiadomieni.

Z poważaniem Dyrektor Szkoły
Adam Matyszewski

-----------------------------------------------------------------------

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 IM. KSIĘCIA SIEMOWITA IV / GIMNAZJUM NR 1:

Szanowni Państwo.
Z informacji jakie posiadam od szkolnych organizacji związkowych wynika, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. mogą wystąpić trudności w organizacji zajęć związane ze strajkiem nauczycieli. Ze swojej strony chciałbym Państwa zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, żeby uczniowie mieli zorganizowane zajęcia szkolne.

Dyrektor szkoły

Robert Pypkowski
-------------------------------------------------------------------------
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ORŁA BIAŁEGO W BIAŁOTARSKU:

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku informuje, że mimo zapowiadającego strajku nauczycieli będą wykonywane zadania polegające na zapewnieniu uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie szkoły zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku jeżeli dziecko z niego korzysta.

Dyrektor Szkoły

-------------------------------------------------------------------------

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARSZAŁKA J. PIŁSUDSKIEGO W SIERAKÓWKU:

Szanowni rodzice:

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku informuję, że Związek Nauczycielstwa Polskiego w dniach 14-15.03.2019r. przeprowadził w szkole referendum strajkowe. Z informacji przekazanych dyrektorowi przez ZNP oraz Komitet Strajkowy przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku wynika,
iż za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 95,8 % ogółu biorących udział w głosowaniu. Dyrektor został poinformowany przez Komitet Strajkowy, że jeżeli
w dniu 05.04.2019 r. strona rządowa nie podpisze porozumienia ze Związkami Zawodowymi, od dnia 08.04.2019 r. rozpocznie się strajk bezterminowy. W związku z powyższym w tych dniach nie będą realizowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Szkoła zapewni dzieciom jedynie zajęcia opiekuńcze. Dyrektor bardzo prosi o śledzenie na bieżąco komunikatów dotyczących ewentualnych zmian w tym temacie. Informacje będą dla Państwa umieszczane na stronie szkoły http://sp.sierakowek.szkolnastrona.pl/ oraz na mobidzienniku.
Już dziś pragniemy Państwu podziękować za wyrozumiałość i przeprosić za wszelkie utrudnienia.

Z poważaniem Dyrektor szkoły Elżbieta Mańkowska
-------------------------------------------------------------------------
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. M. KOWNACKIEJ W SOKOŁOWIE:
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie informuje, iż w związku z ewentualnym strajkiem nauczycieli w szkole odbędą się zajęcia opiekuńcze i dożywianie dla dzieci.

Ewa Wachowicz
Dyrektor Szkoły

-------------------------------------------------------------------------
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. W. REYMONTA W SOLCU:

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu uprzejmie informuję, że Związek Nauczycielstwa Polskiego w dniu 14.03.2019 r. przeprowadził w szkole referendum strajkowe. Z informacji przekazanych dyrektorowi przez ZNP oraz Komitet Strajkowy przy Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu wynika, iż za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 78 % ogółu biorących udział w głosowaniu. Dyrektor został poinformowany przez Komitet Strajkowy, że jeżeli w dniu 05.04.2019 r. strona rządowa nie podpisze porozumienia ze Związkami Zawodowymi, od dnia 08.04.2019 r. rozpocznie się strajk bezterminowy. W związku z powyższym w tych dniach nie będą realizowane zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Będą jedynie odbywać się zajęcia opiekuńcze, lecz z uwagi na strajk może być utrudniona ich organizacja. Dyrektor bardzo prosi o śledzenie na bieżąco komunikatów dotyczących ewentualnych zmian w tym temacie. Informacje będą dla Państwa umieszczane na stronie szkoły www.solec.net.pl Już dziś pragniemy Państwu podziękować za wyrozumiałość i przeprosić za wszelkie utrudnienia.

Z poważaniem

Anna Wojciechowska
-------------------------------------------------------------------------

SZKOŁA PODSTAWOWA IM.POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W ZWOLENIU:

Szanowni Rodzice!

W związku z rozpoczęciem bezterminowego strajku nauczycieli naszej szkoły, pragnę poinformować, że w razie braku możliwości zorganizowania opieki Państwa Dzieciom w domu, dołożę wszelkich starań, aby taką opiekę zapewnić na terenie szkoły.

Tadeusz Fijałkowski

Dyrektor Szkoły

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Wiesiek, 8 kwietnia 2019
Zlikwidować ich prawa i kartę nuczćiela i do pracy rodacy a nie gópaty w głowie wiemy że wiosna przyszła
zenek, 7 kwietnia 2019
ja pamiętam jak Bronisław Komorowski radził tym co mało zarabiają by zmienili pracę i wzięli kredyt.
Dodaj ogłoszenie