Artykuł partnerskiPopularny: 1000 odsłon20 kwietnia 2017, 11:44,

Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia?

Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia?

Tematy zadośćuczynienia i odszkodowania coraz częściej są poruszane, ponieważ wiele osób nie rozumie tych zagadnień i często je myli. W poniższym artykule przedstawimy pokrótce różnice między tymi pojęciami.Odszkodowanie to nie zadośćuczynienie!

O zadośćuczynienie i odszkodowanie można się starać równolegle, ponieważ nie są, jak wiele osób uważa – synonimami.

Odszkodowanie ma zrekompensować straty materialne, natomiast zadośćuczynienie jest poniekąd zapłatą za doznane szkody niematerialne, takie jak zdrowie czy sprawność fizyczna. Upraszczając – zadośćuczynienie to rekompensata finansowa za doznanie krzywdy, której nie można przeliczyć na pieniądze.

O samo zadośćuczynienie niewiele osób chce się starać, prawdopodobnie jest to spowodowane nierozróżnianiem zadośćuczynienia od odszkodowania lub też niechęcią do starania się o zapłatę za traumę, co przecież i tak nie zniweluje doznanego cierpienia psychicznego.

Natomiast kwestia odszkodowań jest coraz bardziej popularna, obecnie coraz więcej ludzi stara się nie tylko o odszkodowania za wypadek czy błąd medyczny, coraz więcej osób domaga się odszkodowania nawet za zmarnowany ślub czy urlop.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie – walcz o swoje pieniądze!

Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku, a ubezpieczyciel znacząco zaniżył wypłatę Twojego odszkodowania lub całkowicie Ci jej odmówił – skontaktuj się z kancelarią zajmującą się odzyskiwaniem odszkodowań! Nie bój się walczyć o należne Ci pieniądze!

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Napisz komentarz

Popularny: 1400 odsłonInformacje20 kwietnia 2017, 10:49,

Już w sobotę niezwykłe nabożeństwo w parafii św. Marcina

Już w sobotę niezwykłe nabożeństwo w parafii św. Marcina

W najbliższą sobotę 22 kwietnia zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Światła.Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na przeżywaniu 14 stacji - od Zmartwychwstania Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego.

Początek odbędzie się w kościele o godz. 20.00, a następnie Droga Światła odbędzie się na zewnątrz kościoła.

Przeczytaj też: POLITYKA Patryka Vegi w Kinie Siemowit w Gostyninie?

 

autor/źródło: Parafia św. Marcina

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie