Artykuł partnerskiPopularny: 1000 odsłon20 kwietnia 2017, 11:44,

Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia?

Czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia?


Tematy zadośćuczynienia i odszkodowania coraz częściej są poruszane, ponieważ wiele osób nie rozumie tych zagadnień i często je myli. W poniższym artykule przedstawimy pokrótce różnice między tymi pojęciami.


Odszkodowanie to nie zadośćuczynienie!

O zadośćuczynienie i odszkodowanie można się starać równolegle, ponieważ nie są, jak wiele osób uważa – synonimami.

Odszkodowanie ma zrekompensować straty materialne, natomiast zadośćuczynienie jest poniekąd zapłatą za doznane szkody niematerialne, takie jak zdrowie czy sprawność fizyczna. Upraszczając – zadośćuczynienie to rekompensata finansowa za doznanie krzywdy, której nie można przeliczyć na pieniądze.

O samo zadośćuczynienie niewiele osób chce się starać, prawdopodobnie jest to spowodowane nierozróżnianiem zadośćuczynienia od odszkodowania lub też niechęcią do starania się o zapłatę za traumę, co przecież i tak nie zniweluje doznanego cierpienia psychicznego.

Natomiast kwestia odszkodowań jest coraz bardziej popularna, obecnie coraz więcej ludzi stara się nie tylko o odszkodowania za wypadek czy błąd medyczny, coraz więcej osób domaga się odszkodowania nawet za zmarnowany ślub czy urlop.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie – walcz o swoje pieniądze!

Jeśli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku, a ubezpieczyciel znacząco zaniżył wypłatę Twojego odszkodowania lub całkowicie Ci jej odmówił – skontaktuj się z kancelarią zajmującą się odzyskiwaniem odszkodowań! Nie bój się walczyć o należne Ci pieniądze!

autor/źródło: Marcin Piotrowicz

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie