Popularny: 1200 odsłonInformacje3 kwietnia 2017, 00:01,

Pierwsze trzy punkty Mazura na wiosnę. Pewna pozycja lidera

Od pewnego zwycięstwa na wyjeździe w meczu 14 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej rozpoczęli seniorzy Mazura Gostynin, nasi piłkarze wygrali 3:0 w Łukomiu z tamtejszą Skrwą.

Mazur od początku dążył do osiągnięcia przewagi w meczu, atakując na bramkę rywali. W 26 minucie przewaga została udokumentowana pierwszą bramką, po dośrodkowaniu Gracjana Sobczaka akcję wykończył Łukasz Kiełbasa. Druga bramka padła tuż przed przerwą, w 45 minucie po prostopadłym podaniu od Mateusza Ostrowskiego na pozycję sam na sam z bramkarzem gości Kamilem Piankowskim wyszedł Jakub Kustra i najskuteczniejszy strzelec Mazura trafił na 2:0, w sezonie zdobywając swoją bramkę numer 19.

Druga połowa to kolejne ataki Mazura, zakończone podwyższeniem wyniku. W 72 minucie po pięknej zespołowej akcji i asyście Jakuba Kustry do siatki trafił, debiutując w meczu ligowym w barwach Mazura, Gracjan Sobczak.

Przeczytaj też: Policja prowadziła kontrole prędkości. Oto efekty...

Mazur w tabeli nadal jest na pierwszej pozycji w tabeli, z 35 punktami, wyprzedza o trzy punkty Amatora Maszewo.

Kolejny mecz Mazura to spotkanie 15 kolejki, rywalem na Stadionie MOSiR w Gostyninie będzie Orzeł Goleszyn. Mecz w sobotę, 8 kwietnia 2017 r. o g. 16:00.

Skrwa Łukomie – Mazur Gostynin 0:3

Bramki: 26' Łukasz Kiełbasa, 45' Jakub Kustra, 72 Gracjan Sobczak

Skrwa: Kamil Piankowski – Mariusz Beksa (żółta kartka), Michał Jagodziński (75' Michał Karczewski), Jarosław Brzemiński, Mariusz Pesta (żółta kartka) (84' Michał Beksa), Jacek Beksa (żółta kartka), Karol Kalinowski, Radosław Kowalski (64' Kamil Górecki), Jarosław Karczewski, Mariusz Sadowski, Piotr Sadowski;

Mazur Gostynin: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Lukasz Kiełbasa – Michał Matecki, Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski (76' Patryk Gronalewski), Gracjan Sobczak (75' Bartosz Dutkiewicz) – Rafał Wilamowski (64' Piotr Wachaczyk), Jakub Kustra (81' Sebastian Surmak); I trener: Piotr Dutkiewicz, II trener: Bartłomiej Dębicki

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Popularny: 3200 odsłonInformacje2 kwietnia 2017, 19:32,

Po prima aprilis. Lew, krewetki i flaga partii przed urzędem. Uwierzyliście?

Taki to już urok, że każdego roku 1 kwietnia rodzina, przyjaciele i znajomi próbują nas wszystkich oszukać swoimi żartami primaaprilisowymi. Żarty powszechne są także w mediach, nawet publicznych jak i lokalnych. Przedstawiamy, co na portalu gostynin.info było żartem primaaprilisowym.

- Dziś rano z przejeżdżającego przez Gostynin cyrku uciekł lew. Kierowca samochodu, w którym przewożono zwierzę zatrzymał się na chwilę aby kupić sobie wodę i coś na śniadanie. Gdy wrócił ze sklepu, lwa już nie było. Szybko powiadomił o sprawie policję, która zorganizowała natychmiastową akcję. Lew został odnaleziony w ciągu kilkunastu minut – ta informacja najbardziej zaciekawiła czytelników naszego portalu i cieszyła się olbrzymią popularnością.
Nawet swoista grafika, która była fotomontażem, mogła spowodować, że ktoś uwierzył by w żart.

Drugą informacją, która była żartem, była informacja ootwarciu hodowli krewetek w miejscu planowanych term:
- Władze miasta szukają pomysłu na zagospodarowanie terenów przygotowanych pod budowę term i prowadza rozmowy z inwestorem z Korei Północnej, który chce wykorzystać potencjał gorących wód do hodowli krewetek.

Przeczytaj też: Co było żartem primaaprilisowym?

Liczba odsłon była dużo mniejsza, niż w przypadku żartu z lwem, jednak niektórzy, co przyznawali w komentarzach pod artykułem dali się nabrać. Tak samo, jak na informację, że sprzed Urzędu Miasta zniknęła flaga Unii Europejskiej i zamiast niej pojawiła się flaga partii politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Nic takiego nie miało miejsca, choć kiedyś, około półtora roku temu, również z masztu sprzed Urzędu Miasta zniknęła flaga unijna. Wtedy w Gostyninie rozgorzała dyskusja, czy aby nie jest to decyzja polityczna, jednak jak się okazało powodem była naprawa masztu, po czym flaga wróciła na swoje miejsce. I oby nigdy nie zniknęła.

Tak więc jeszcze raz odwołujemy: lew biegający w sobotni poranek po Gostyninie, hodowla krewetek zamiast term oraz flaga partyjna zamiast flagi Unii Europejskiej były żartami primaaprilisowymi.

A wy daliście się nabrać na któryś z żartów?