Popularny: 2900 odsłonInformacje20 marca, 13:10,

Powiat gostyniński: 8 osób objętych domową kwarantanną

Powiat gostyniński: 8 osób objętych domową kwarantanną

Udostępnij 13
W szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta w Polsce osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 20.03.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 20.03.2020 r.:

  • liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 25

  • liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 8

  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 1

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 0

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Przypominamy, że wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

www.gov.pl/web/zdrowie

- https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

autor/źródło: ralf / PSSE w Gostyninie

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie