zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (700 odsłon)

Powiatowe Ćwiczenia Obronne: byli terroryści, odbicie zakładników i skażenie jądrowe [ZDJĘCIA]


Wczytywanie zawartości

Wczytywanie zawartości...

Tematem ćwiczenia było„Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny na terenie Powiatu Gostynińskiego".

Założeniem ćwiczenia było doskonalenie współdziałania w wykonywaniu zadań obronnych przez kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży oraz jednostek organizacyjnych powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego oraz jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Powiatu Gostynińskiego. Celem było również doskonalenie i weryfikowanie procedur postępowania wyżej wymienionych organów i kierowników w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.

W ramach ćwiczeń od 21 i 22 września Stały Dyżur Starosty Gostynińskiego oraz Stałe Dyżury jednostek samorządu terytorialnego oraz powiatowych inspekcji i straży przyjmowały i przekazywały informacje o bieżącej sytuacji na terenie całego powiatu gostynińskiego do Stałego Dyżuru Wojewody Mazowieckiego. Bardzo istotnym elementem ćwiczenia było doręczenie dokumentów powołania w trybie Akcji Kurierskiej. W tym zakresie Starostwo Powiatowe w Gostyninie współpracowało z Wojskową Komendą Uzupełnień w Płocku oraz Powiatową Komendą Policji w Gostyninie. W drugim dniu ćwiczeń odbyły się 3 epizody praktyczne pokazowe:

a) Pierwszy i drugi w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie : działania Zastępczego Miejsca Szpitalnego oraz punktu dystrybucji tabletek jodowych

b) Trzeci na Stadionie Miejskim w Gostyninie: ujęcie członków grupy dywersyjnej. ewakuacja dzieci z hotelu na stadionie miejskim transport poszkodowanych dzieci do Zastępczego Miejsca Szpitalnego.

Zwieńczeniem ćwiczenia była konferencja podsumowująca w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym w Gostyninie.

Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski, który w czasie konferencji odebrał raportu od włodarzy gmin, służb oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień, podkreślił, że to trzecie kompleksowe ćwiczenia w historii Powiatu Gostynińskiego a informacja o wyborze naszego powiatu dotarła już w styczniu. Od tego czasu, o czym informował także Jacek Nowicki z Biura Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego, trwały zwieńczone sukcesem przygotowania do ćwiczeń.

Tematy:ćwiczenia obronne

Sprawdź też: Fryzjer damski GostyninFizjoterapia GostyninMechanika samochodowa Gostynin

Komentarze


Napisz szybki komentarz

Wczytywanie zawartości

Polecane dla Ciebie

Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

zapytaj o reklamę w tym miejscu
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Najnowsze informacje
Informacje od partnerów

Galerie zdjęć


Wczytywanie zawartości...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies i wykorzystujemy local storage. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania danych w przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OK. Zamknij