Wczytywanie zawartości

Informacje Gorący temat (czytany 600 razy)

Powiatowe Ćwiczenia Obronne: byli terroryści, odbicie zakładników i skażenie jądrowe [ZDJĘCIA]


Wczytywanie zawartości...

Tematem ćwiczenia było„Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny na terenie Powiatu Gostynińskiego".

Założeniem ćwiczenia było doskonalenie współdziałania w wykonywaniu zadań obronnych przez kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży oraz jednostek organizacyjnych powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego oraz jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Powiatu Gostynińskiego. Celem było również doskonalenie i weryfikowanie procedur postępowania wyżej wymienionych organów i kierowników w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.

W ramach ćwiczeń od 21 i 22 września Stały Dyżur Starosty Gostynińskiego oraz Stałe Dyżury jednostek samorządu terytorialnego oraz powiatowych inspekcji i straży przyjmowały i przekazywały informacje o bieżącej sytuacji na terenie całego powiatu gostynińskiego do Stałego Dyżuru Wojewody Mazowieckiego. Bardzo istotnym elementem ćwiczenia było doręczenie dokumentów powołania w trybie Akcji Kurierskiej. W tym zakresie Starostwo Powiatowe w Gostyninie współpracowało z Wojskową Komendą Uzupełnień w Płocku oraz Powiatową Komendą Policji w Gostyninie. W drugim dniu ćwiczeń odbyły się 3 epizody praktyczne pokazowe:

a) Pierwszy i drugi w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie : działania Zastępczego Miejsca Szpitalnego oraz punktu dystrybucji tabletek jodowych

b) Trzeci na Stadionie Miejskim w Gostyninie: ujęcie członków grupy dywersyjnej. ewakuacja dzieci z hotelu na stadionie miejskim transport poszkodowanych dzieci do Zastępczego Miejsca Szpitalnego.

Zwieńczeniem ćwiczenia była konferencja podsumowująca w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym w Gostyninie.

Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski, który w czasie konferencji odebrał raportu od włodarzy gmin, służb oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień, podkreślił, że to trzecie kompleksowe ćwiczenia w historii Powiatu Gostynińskiego a informacja o wyborze naszego powiatu dotarła już w styczniu. Od tego czasu, o czym informował także Jacek Nowicki z Biura Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego, trwały zwieńczone sukcesem przygotowania do ćwiczeń.


Tematy: ćwiczenia obronne

Komentarze


Weź udział w dyskusji

Wczytywanie zawartości

Polecane dla Ciebie

Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

Najnowsze informacje
Informacje od partnerów

Galerie zdjęć


Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies i wykorzystujemy local storage. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania danych w przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OK. Zamknij