Informacje10 lipca 2018, 12:38,

Poznaj kilka powodów, dla których warto zainwestować w powietrzną pompę ciepła do cwu

Poznaj kilka powodów, dla których warto zainwestować w powietrzną pompę ciepła do cwu

Pompy ciepła z roku na rok stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem grzewczym. Od dawna cieszą się wielkim uznaniem w krajach europejskich, teraz zaczynają je doceniać także Polacy. I nic dziwnego! To jeden z najlepszych systemów na rynku. Tani w użytkowaniu i ekologiczny, jak np. powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Pompy ciepła z roku na rok stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem grzewczym

Wzrost sprzedaży

Tak, jak rośnie popularność całego rynku pomp ciepła, tak wzrasta popyt na te przeznaczone do cwu. Według PORT PC (Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła) w ubiegłym roku sprzedano 9300 sztuk tych urządzeń. To o 10% więcej niż rok wcześniej.

Wzrost ten można połączyć z coraz większą świadomością ekologiczną Polaków. Powoli odchodzi się od tradycyjnych metod grzewczych i inwestuje w te bardziej przyjazne środowisku i ekonomiczne. Powietrzna pompa ciepła do cwu to oszczędne i rozsądne wyjście.

Wielofunkcyjna i ekologiczna

Oprócz grzania wody system może też okresowo chłodzić pomieszczenia. To praktycznie bezpłatna funkcja, która nie pochłania żadnych dodatkowych środków. Odbywa się przy okazji normalnej pracy urządzenia. Usuwane z niego powietrze, oddając ciepło, zostaje schłodzone o kilka lub kilkanaście stopni, zapewniając domownikom uczucie przyjemnego chłodu.

Taki produkt jest też niezwykle prosty w instalacji. Jego zamontowanie w pomieszczeniu nie wymaga zaawansowanych prac budowlanych i montażowych. W zależności od konkretnych potrzeb i oczekiwań dobieramy też odpowiednie dla siebie parametry, takie jak np. moc sprężarki.

Bez wątpienia wielką zaletą grzania wody przy pomocy powietrznej pompy ciepła jest jej oszczędność. Urządzenie nie wymaga dostaw żadnego paliwa – samo czerpie energię z natury i przerabia ją tak, by dostarczyć nam gotowy produkt. Dodatkowo nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Pompę ciepła zalicza się do najlepszych systemów grzewczych. Oszczędna, ekologiczna, tania w eksploatacji jest prawdziwym hitem na rynku. I można się spodziewać, że jej sprzedaż będzie tylko rosnąć.


Napisz komentarz

Popularny: 2100 odsłonInformacje10 lipca 2018, 12:06,

Mieszkańcy troszczą się o bezpieczeństwo. Urząd Miasta odrzuca ich prośby jako bezzasadne

Mieszkańcy troszczą się o bezpieczeństwo. Urząd Miasta odrzuca ich prośby jako bezzasadne

Na początku czerwca radni Inicjatywy dla Gostynina zorganizowali spotkanie z mieszkańcami ulic Spółdzielczej, Armii Krajowej i Ozdowskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Mieszkańcy ul. Spółdzielczej obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci

Mieszkańcy podczas spotkania zgłaszali problemy, które wg nich obniżają poziom bezpieczeństwa na osiedlu. Głównym z nich jest nagminne przekraczanie prędkości na ul. Spółdzielczej. W pobliżu bawią się małe dzieci, więc o tragedię nie trudno - sygnalizowali.

Mieszkańcy składali również podpisy pod budową chodnika wzdłuż ulicy Spółdzielczej oraz progów zwalniających. Wszystkie zgłoszone wnioski zostały złożone do Urzędu Miasta przez liderkę IdG Agnieszkę Korajczyk-Szyperską.

Odpowiedzi udzieliła Zastępca Burmistrza Miasta Gostynina Halina Fijałkowska.

"Zwiększenie ilości patroli Policji oraz egzekwowanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego (w tym prawidłowego parkowania) na ulicach miasta Gostynina wymaga złożenia wniosku bezpośrednio do właściwego w sprawie organu, tj. Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie" - poinformowała Halina Fijałkowska.

Ustawienie dodatkowych znaków drogowych spotkało się z odpowiedzią negatywną.

"Zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu drogowego na ul. Spółdzielczej obowiązuje „ Strefa zamieszkania" w której: „Wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych" oraz „Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h". Ustawianie dodatkowych znaków drogowych nie ma uzasadnienia" - czytamy w odpowiedzi.

Z negatywną opinią spotkała również prośba mieszkańców o montaż progów zwalniających.

"Montaż progów zwalniających w pasie drogowym ul. Spółdzielczej przy bloku nr 9 zarówno od ul. Langenfeld jak i od bloków na ul. Armii Krajowej przy ograniczonej prędkości 20km/h jest bezzasadny" - kwituje Zastępca Burmistrza.

Do uzyskanych odpowiedzi odniosła się Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

"Dla urzędników montaż progów zwalniających przy ul. Spółdzielczej jest BEZZASADNY, a ustawianie dodatkowych znaków drogowych NIE MA UZASADNIENIA. A ja proponuję urzędnikom tym najwyższym rangą ruszyć się zza biurka i zobaczyć z czym mieszkańcy z ul. Spółdzielczej mają problem. Swoją drogą nie odpuszczamy i działamy. Rozwiązanie znajdziemy".


Napisz komentarz

Komentarze

realista, 11 lipca 2018
Dla każdego myslacego odpowiedz Urzedu Miasta jest jest jak najbardziej logiczna i sensowna. Ulica nie jest miejscem zabaw dzieci, najwyższy czas by skonczyc z głupotami typu "robta co chceta".Jeżeli IdG ma takie pomysły to niech zrobi "zrzutke" i finansuje takie bzdety.
Dodaj ogłoszenie