Popularny: 1000 odsłonInformacje10 maja, 11:49,

Prognoza na weekend. Będzie cieplej?

Prognoza na weekend. Będzie cieplej?

Końcówka kwietnia była była bardzo ciepła, jednak początek maja przyniósł wyraźne ochłodzenie. Pod koniec długiego weekendu wystąpiły nawet przygruntowe przymrozki. Jaką pogodę przyniesie najbliższy weekend?


Udostępnij
Jaką pogodę przyniesie najbliższy weekend?


W piątek słupki rtęci wskażą do 20 stopni Celsjusza, wieczorem możliwe są przelotne opady deszczu.

W sobotę parasole będziemy już mogli zostawić w domu. Będzie słonecznie i ciepło. Temperatura maksymalna 19 stopni. Kilka kresek mniej wskażą termometry w niedzielę - maksymalnie 16 stopni. Około południa synoptycy przewidują również opady deszczu.

 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 700 odsłonInformacje10 maja, 10:44,

Jak wygląda trening astronauty? Niezwykła wycieczka pierwszaków z SP1

We wtorek (7 maja br.) uczniowie dwóch klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie uczestniczyły w wycieczce do Łodzi.


Udostępnij
Dzieci odwiedziły Candy Park, Manufakturę Czekolady oraz Planetarium

Pierwszym punktem wycieczki, jak się później okazało wielką atrakcją, była wizyta w Candy Parku – gigantycznym parku dmuchańców w Rzgowie. W parku znajdują się ogromne dmuchane atrakcje, takie jak tory przeszkód, labirynty, karuzela czy wysoka na 8 metrów zjeżdżalnia, na których dzieci bardzo chętnie rozwijały swoją sprawność fizyczną.

Kolejna atrakcja to wizyta w Manufakturze Czekolady, gdzie każdy uczestnik tworzył tabliczkę czekolady ozdabiając ją według własnego projektu (takich wspaniałych tabliczek czekolady z pewnością nie kupimy w żadnym sklepie). Dzieci zapoznały się z procesem powstawania czekolady, degustowały ziarna kakao oraz gorącą czekoladę. Obejrzały też pokaz ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym.

Następnie dzieci pojechały do Planetarium EC1, tam w kinie sferycznym obejrzeli seans 3D pt.”ASTRONAUTA”. Pokaz zabrał ich do ośrodka treningowego, gdzie przygotowuje się astronautów do pracy w warunkach na tyle zbliżonych do panujących na orbicie, na ile jest to możliwe do osiągnięcia na naszej planecie.

Dowiedzieli się również, jaki jest wpływ lotów i przestrzeni kosmicznej na ciało człowieka, a także przyjrzeli się zagrożeniom związanym z eksploracją przestrzeni kosmicznej.

Dzieci wróciły nieco zmęczone, ale bogatsze o nową wiedzę, zadowolone z atrakcji i możliwości wspólnych zabaw z rówieśnikami.

autor/źródło: ralf / SP1 Gostynin

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie