Popularny: 1400 odsłonInformacje25 marca, 19:42,

Radni Rady Gminy: przez koronawirusa może dojść do paraliżu organów gminy?

Radni Rady Gminy: przez koronawirusa może dojść do paraliżu organów gminy? [VIDEO]

Udostępnij 15
Samo posiedzenie odbyło się w innych niż dotychczas warunkach. Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 powzięto nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

We wtorek, 24 marca 2020 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakówku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Gminy Gostynin.Samo posiedzenie odbyło się w innych niż dotychczas warunkach. Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 powzięto nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Sesja odbyła się w bardzo dużej sali remizy w Sierakówku, tak aby radni w i tak bardzo okrojonym składzie mogli zasiąść w co najmniej metrowych odstępach oraz poproszono o zrezygnowanie z udziału w sesji gości sołtysów, mieszkańców gminy i mediów, odsyłając jednocześnie do nagrania wideo. Przygotowano środki do dezynfekcji, tak każdy z uczestniczących – radni oraz pracownicy – mogli zdezynfekować ręce.

- Takie spotkania i następne, nie wiem, czy będą mogły się odbyć w taki sposób nawet jak dzisiaj, w sposób zapewniający bezpieczeństwo. Wszyscy tutaj nawet eksperci mówią, że sytuacja się nawet pogorszy. Ja mam taki wniosek, żeby dopracować, panie przewodniczący, metodę działania na przyszłość. (…) Może trzeba rozważyć, myślę, że system mamy też odpowiedni, aby jakieś większe środki przyjąć, żeby nie nastąpił paraliż. Ja wnosiłem do panów wójtów, aby przyjąć uchwałę, żeby dać większe możliwości wójtowi, chociażby przez przesuwania środków. Żeby nie nastąpił paraliż w pewnym momencie na linii rada - wójt – powiedział radny Rady Gminy Gostynin Marek Balcerzak.

- Dzisiaj w tym miejscu się zebraliśmy ze względu właśnie na bezpieczeństwo was wszystkich drodzy radni. Bezpieczeństwo także pracowników urzędu. Staraliśmy się zapewnić bezpieczną odległość jeden od drugiego.(..) Bazując na informacjach medialnych, rzeczywiście już chyba kolejnego posiedzenia nie będziemy mogli choćby z zachowaniem takich środków bezpieczeństwa przeprowadzić.(...) Już mamy na względzie rozwiązania systemowe, które pozwoliły by nam na przeprowadzenie (obrad sesji Rady Gminy online - przyp. red) oraz niezakłócenie pracy Urzędu – powiedział przewodniczący Kamil Balcerzak.

Ponadto radni dokonali kilku zmian w budżecie na rok 2020 oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej, o których niebawem na naszym portalu.

Więcej w materiale wideo:

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

prorok, 27 marca
Mam gdzieś wasze obrady tylko nie pozbawiajcie ludzi pracy dochodów ,wszelkie decyzje i pozwolenia powinny powinny być wydawane w trybie expresowym.To od was zależy byt wielu firm i byt ludzi pracy. Panie Starosto pan pogoni ludzi do roboty maseczki na twarz rękawice i do roboty bo ktoś kiedyś Pana za to rozliczy. Co mają powiedzieć pracownicy Służby Zdrowia.
Mieszkaniec, 26 marca
A gdzie maseczki gdzie odpowiedzialność
Dodaj ogłoszenie