1200 odsłon Informacje 17 czerwca 2016, 13:57,

Realizacja programu „FreD goes net”


Gostynin rozpoczyna realizację programu „FreD goes net”, przeznaczonego dla młodych ludzi, którzy pod wpływem narkotyków, lub alkoholu weszli w kolizję z prawem. Zajęcia prowadzone w ramach programu mają uświadomić młodzieży ryzyko oraz konsekwencje prawne związane z używaniem narkotyków i alkoholu. Program ma także pomóc uczestnikom w ograniczeniu lub zaprzestaniu stosowania używek.



Myślą przewodnią projektu jest wczesne wyjście z krótką, trafną i możliwie dobrowolnie przyjmowaną ofertą skierowaną do młodych osób (14 – 21 lat), którzy z powodu zażywania substancji psychoaktywnych po raz pierwszy naruszyli normy społeczne (np. weszli w konflikt z prawem).

Dnia 15 czerwca br. w Powiatowym Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie odbyło się pierwsze spotkanie na którym przedstawiciele Monaru, jako realizatorzy programu, zaprezentowali ofertę projektu „FreD goes net”. Obecnie w naszym mieście trwają prace nad budowaniem lokalnej sieci partnerskiej, a we wrześniu rusza nabór do jesiennej grupy.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UM Gostynin
Tematy: używki

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie