Informacje 8 października 2018, 10:39,

Roman Augustyniak: Postawimy na turystykę rowerową

Powiat Gostyniński jest szczególnymi miejscem, w którym turystyka powinna odgrywać pierwszorzędną rolę w rozwoju Gostynina.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
To będzie korzyść dla każdego


Bogactwo natury tak znane na Mazowszu potrzebuje odpowiedniej promocji i wsparcia ze strony innych samorządów.

Położenie Powiatu Gostynińskiego w obszarze lasów, jezior i pięknych otwartych terenów daje nam wyjątkową możliwość do zbudowania turystyki rowerowej, aż dziw bierze, że obecnie jej nie ma. W tym celu podejmiemy działania mające na celu rozpoczęcie współpracy zarówno z samorządem miasta Gostynina, Gminy Gostynina i Gminy Łąck polegającej na zbudowaniu odpowiednich ścieżek rowerowych i oferty turystycznej jaka im będzie towarzyszyć.

To będzie korzyść dla każdego. Zarówno dla mieszkańców Powiatu Gostynińskiego jak i Płockiego.

Roman Augustyniak
Kandydat do Rady Powiatu Gostynińskiego
Lista IdG, Pozycja 1
<small>Materiał sfinansowany ze środków KW Inicjatywa dla Gostynina

Napisz komentarz

Popularny: 800 odsłon Informacje 8 października 2018, 10:20,

Premiera książki „Stulecie szkoły w Pacynie”

6 października br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie, odbyła się promocja książki emerytowanego nauczyciela tej szkoły Andrzeja Matuszewskiego pt. „Stulecie szkoły w Pacynie”. W książce, która składa się z pięciu rozdziałów, zawarte są dzieje szkoły, największe osiągnięcia sportowe uczniów oraz historia Dni Patrona i Biegów im. Janusza Kusocińskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Autorem książki jest emerytowany nauczyciel Andrzej Matuszewski

Na uroczystość przybyły władze gminy z wójtem Krzysztofem Woźniakiem na czele, obecny dyrektor szkoły Jarosław Koma, oraz jego poprzednicy - najstarszy żyjący kierownik i nauczyciel szkoły Antoni Studziński, który kierował placówką w latach 1954-66, Maria Komar dyrektorka szkoły w latach 1984-94 oraz Teresa Russek dyrektorka szkoły w latach 1994-2018.

Byli też krewni byłych kierowników i nauczycieli, m.in. Bronisława Strynkiewicza, który kierował szkołą w latach 1923-1939, więźnia obozu w Dachau oraz Janiny Komar - Bryły, nauczycielki szkoły w latach 1945-50. Licznie przybyli także dawni i obecni nauczyciele oraz absolwenci.

Podczas spotkania autor opowiedział o zawartości i genezie powstania książki oraz zaprezentował najciekawsze jej fragmenty, w tym wykorzystane fotografie. Głos zabierali również byli nauczyciele i uczniowie, którzy wspominali lata spędzone w szkole. Były także wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie do autora ustawiła się długa kolejka z prośbą o dedykację.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie