Popularny: 600 odsłon Informacje 13 października 2018, 16:21,

Spotkanie dla rodziców dzieci z autyzmem

Agnieszka Lewandowska zaprasza rodziców dzieci z autyzmem na spotkanie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Szczegóły w artykule


Spotkanie odbędzie się 19 października br. (piątek) o godzinie 17.00 w sali rehabilitacyjnej PZPO-W w Gostyninie ul. Ozdowskiego 1 A.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć udziału w spotkaniu do organizatorów - kontakt: 663 102 665.

Tematy: autyzm Spotkanie

Napisz komentarz

Popularny: 700 odsłon Informacje 13 października 2018, 14:00,

Minął tydzień: ognisko wyborcze Inicjatywy dla Gostynina, charytatywny kiermasz ciast

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Najciekawsze artykuły, które ukazały się w tygodniu od 5 do 12 października 2018 r.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podsumowanie najciekawszych informacji ostatnich 7 dni

W sobotę, 6 października 2018 r. na plaży przy jeziorze Bratoszewo w Gostyninie odbyło się ognisko wyborcze zorganizowane przez kandydatów komitetu Inicjatywa dla Gostynina. To zdecydowany numer jeden pod względem ilości odsłon w mijającym tygodniu. Ognisko cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców Gostynina.
Na wszystkich czekała przysłowiowa "kiełbasa wyborcza", bułki, ciasta oraz napoje. Ognisko i wspólne rozmowy umilała muzyka grana na żywo.
"Płonie ognisko i szumią knieje.....Kiełbasa wyborcza z ogniska smakowała dobrze, a i wspólne śpiewanie sprawiło dużo frajdy. Frekwencja dopisała, była nas łącznie ponad setka" - informuje kandydatka na Burmistrza Miasta Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska. "Wielkie dzięki, że byliście z nami" - dodaje.

W niedzielę, 7 października 2018 r. przy kościele NMP Matki Kościoła w Gostyninie odbył się charytatywny kiermasz ciast dla niepełnosprawnej Pauliny Gudyś. Mieszkańcy Gostynina kolejny raz pokazali, że mają wielkie serca. To drugi artykuł w mijającym tygodniu, który wywołał największe zainteresowanie.
Podczas kiermaszu do puszki trafiło ponad 1 500 złotych.

Mama Pauliny oraz organizatorzy składały wszystkim najserdeczniejsze podziękowania: "Bardzo dziękujemy Księdzu Dziekanowi Ryszardowi Kruszewskiemu za umożliwienie zorganizowania na terenie Parafii Św. Marcina kiermaszu ciast, w czasie którego zbieraliśmy pieniądze na podnośnik przybalkonowy dla Pauliny Gudyś. Dziękujemy również wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli naszą zbiórkę. Udało się zebrać 1551,93 zł i 2 euro. Dziękujemy!" - piszą Wanda Gudyś, Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Wiesława Bartosiak i Magda Augustyniak.

Kolejny temat, który najbardziej zaciekawił czytelników w mijającym tygodniu, to publikacja z poniedziałku, 8 października. Informowaliśmy wówczas o odbytym pierwszego dnia października otwarcia placówki Opiekuńczo–Wychowawczej „Lepsze Jutro” w Ruszkowie koło Gostynina.

W poniedziałek, 1 października Europejska Fundacja na rzecz Osób Potrzebujących EFOP z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim z oddziałem w Ruszkowie k/Gostynina, otworzyła dwie kolejne Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze typu rodzinnego „Lepsze Jutro” w Kleniewie na zlecenie Powiatu Nowodworskiego oraz Placówkę „Horyzont” w Strzałkach na zlecenie Powiatu Gostynińskiego.

Fundacja EFOP od lat zajmuje się pieczą zastępczą na terenie Gminy Gostynin. Pierwszą Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą typu rodzinnego „Nowy Start” w Ruszkowie 10, Fundacja EFOP uruchomiła w 2010 r., następnie w 2014 r. kolejną Placówkę „Nasz Nowy Dom” w Ruszkowie 5. W każdej z Placówek mieszka po 8 dzieci w wieku 4 – 18 lat oraz wychowankowie w okresie usamodzielnienia. Pierwsze dzieci zamieszkają w nowych Domach w połowie października 2018 r.
Uroczystego otwarcia Domów, dokonali m.in.: Norbert Schweers – przewodniczący Zarządu Fundacji EFOP, Sigrid Jordan – Nimsch – członek Zarządu Fundacji EFOP, Joanna Bürger – pełnomocnik Zarządu Fundacji EFOP, Joanna Banach – dyrektor regionalny Fundacji EFOP oraz inni zaproszeni goście.

Fundacja EFOP, pragnie wyrazić wdzięczność dla ludzi dobrego serca, którzy przyczynili się do pomyślnego uruchomienia Placówek, m.in. dla: Arkadiusza Wiśniewskiego z firmy HUSAR w Gostyninie, Przemka Korowaj oraz Beaty Ajdukiewicz z Centrum Giełdowego w Warszawie, Krzysztofa Ajdukiewicza z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Józefa Więckowskiego oraz Michała Bielskiego z wolontariuszami z ORLEN Eko w Płocku, Agaty oraz Pawła Tamborskich z Warszawy.

Z kolei najwięcej komentarzy i opinii naszych czytelników zanotował pomysł kandydatki do Rady Miejskiej z Inicjatywy dla Gostynina Sylwii Michalskiej, dotyczący utworzenia w Gostyninie tężni solankowych: - Tężnie solankowe, inaczej gradiernie, to drewniane budowle pokryte gałązkami tarniny, które pierwotnie służyły do zagęszczania solanki w toku produkcji soli konsumpcyjnej i leczniczej.

- Nawet niewielka tężnia solankowa , usytuowana wśród zieleni byłaby wspaniałym miejscem wypoczynkowym dla mieszkańców Gostynina i atrakcją dla turystów. Być może miasto znalazłoby w budżecie środki aby podjąć się takiej inwestycji. Zakup tężni można by było zgłosić w budżecie obywatelskim, jednakże za sugerowaną w nim kwotę można zakupić jedynie tężnię o długości 3 metrów i wysokości 3,65m. Czy będą to dobrze wydane pieniądze? Decyzje powinni podjąć mieszkańcy – pisze w felietonie kandydatka Inicjatywy dla Gostynina z okręgu nr 10.

- Priorytetem dla tego miasta są miejsca pracy! - uważa Pan Bartłomiej.

- W Gostyninie powinna być przede wszystkim praca,aby młodzi nie uciekali ! A jeśli już chcecie coś robić to doprowadzicie rynek do kultury, bo wygląda jak z czasów PRL. Ta zieleń to nadaje się tylko do usunięcia..Można się wzorować chociażby na " małym " Kowalu, tam już od wjazdu widać że ktoś dba o wizualizację. Aż miło! - uważa Pani Małgorzata.

- Budowa tej wielkości tężni, może nawet dwóch, w naszym mieście, z uwagi na stan powietrza, staje się wręcz koniecznością. Tężnie to byłby również bezsprzecznie atut turystyczny naszej małej ojczyzny. Popieram - pisze z kolei Internauta „Brother”.

O tym, czy pomysł kandydatki zyska aprobatę, zdecydują oczywiście mieszkańcy Gostynina w wyborach samorządowych 21 października.

Z informacji sportowych, największe zainteresowanie miała relacja z 38. Święta Szkoły w Pacynie. We wtorek, 9 października 2018 r. do Zespołu Szkół im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie, jak co roku jesienią zjechali mistrzowie sportu na coroczne Święto Szkoły połączone z III Piknikiem im. Janusza Kusocińskiego.
Mała szkoła co roku, za sprawą głównego organizatora Andrzeja Matuszewskiego wraz z dyrekcją i kadrą pedagogiczną, zaprasza na swoje święto znamienitych gości ze świata sportu nieprzerwanie od 1980 roku.

W Pacynie przez 38 lat gościły takie sławy, jak choćby medaliści olimpijscy, rekordziści i mistrzowie świata: Anita Włodarczyk, Ryszard Szurkowski, Szymon Ziółkowski, Tomasz Majewski, Paweł Nastula, Arkadiusz Skrzypaszek, Otylia Jędrzejczak, Piotr Małachowski, Mateusz Kusznierewicz, Marian Woronin, Jacek Wszoła, Zygmunt Smalcerz i wielu wielu innych a także gwiazdy sportu, które odeszły, jednak pamięć pozostała w sercach kibiców na zawsze, jak: Irena Szewińska, Jerzy Kulej czy Kamila Skolimowska.

Gośćmi bywali także trenerzy, w tym selekcjonerzy Reprezentacji Polski w piłce nożnej: „trener tysiąclecia” Kazimierz Górski oraz Jerzy Engel, a rok temu Jerzy Brzęczek, obecny selekcjoner kadry.

W tym roku do Pacyny przyjechali dwaj czynni sportowcy: lekkoatleta Jakub Krzewina i wioślarz Jerzy Kowalski. Obaj pochodzą z Kruszwicy w województwie kujawsko-pomorskim.

Pierwszy z nich kibicom wbił się w pamięć jako”mistrz ostatniej zmiany” w Halowych Mistrzostwach Świata w angielskim Birmingham w marcu tego roku, gdy na ostatniej zmianie biegu sztafetowego 4 x 400 metrów mężczyzn wyprzedził amerykańskiego zawodnika Vernon'a Norwood'a, bijąc tym samym wraz z kolegami ze sztafety Karolem Zalewskim, Rafałem Omelko i Łukaszem Krawczukiem halowy rekord świata i zdobywając dla Polski złoty medal Halowych Mistrzostw Świata.
Drugi z zaproszonych gości to Jerzy Kowalski, zwycięzca w parze z Miłoszem Jankowskim w dwójkach podwójnych wagi lekkiej zawodów Pucharu Świata w Linzu w czerwcu tego roku.

Trzecim z zaproszonych gości był brązowy medalista olimpijski z Igrzysk w Barcelonie w 1992 były wioślarz a obecnie trener Wojciech Jankowski, pochodzący z Płocka.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie