Informacje 19 września 2018, 15:28,

Wakacje? Tanio, blisko.. Bułgaria!

Tanio, blisko i bajecznie. Gdzie? Oczywiście w Bułgarii. Ten odkrywany na nowo dla ruchu turystycznego kraj ma wiele do zaoferowania - biura podróży już sprzedają oferty na Lato 2019!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Tanio, blisko i bajecznie. Gdzie? Oczywiście w Bułgarii.

Bułgaria – kolebka cywilizacji?

Bułgarię, jako były kraj bloku wschodniego traktujemy nieco z przymrużeniem oka. Co może być ciekawego w kraju, w którym przez lata dominował komunizm? Nie każdy wie, że Bułgaria to jeden z najstarszych krajów na naszym kontynencie, a odkrycia archeologiczne wskazują, że już w starożytności istniała tu zaawansowana cywilizacja. Choćby Nessebar – miasto, które może poszczycić się ponad trzema tysiącami lat historii i wieloma zabytkami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Płowdiw zobaczymy starożytny teatr rzymski. W wielu miastach trafimy na zabytkowe świątynie i monastyry. Wbrew pozorom Bułgaria to nie tylko plaże.

 

Kraj górzysty

Chociaż w podświadomości przeciętnego Polaka Bułgaria jest krajem słońca, plaż, nurkowania i surfowania na desce, w rzeczywistości większość powierzchni kraju pokryta jest górami i lasami. Bułgarska część Rodopów przyciąga zarówno miłośników letniej wspinaczki i trekkingu, jak i zwolenników jazdy na nartach i snowboardzistów. Trasy narciarskie i wyciągi są rokrocznie doskonale przygotowane na najazd zwolenników białego szaleństwa. Trzeba tu podkreślić, że wyższej części gór przez pięć miesięcy w roku można liczyć na grubą pokrywę śnieżną. Stąd nie powinno dziwić, że tak wiele osób wybiera na zimowy urlop właśnie Bułgarię.

 

Wróćmy na plażę

W końcu większość Polaków jedzie do Bułgarii właśnie w tym celu. Gorące słońce, czyste plaże Morza Czarnego, przejrzysta woda i możliwość uprawiania sportów wodnych to jest to, co rokrocznie przyciąga jak magnes. Bułgaria graniczy bezpośrednio z Turcją i warunki, zarówno klimatyczne, jak i pod względem zagospodarowania plaż, są tu podobne. Różnicę można znaleźć w cenach. Bułgaria wciąż jest dużo tańsza od Turcji. Jednak tańsze nie znaczy gorsze. Pod wieloma względami Bułgaria bije Turcję na głowę. Warto wspomnieć choćby o dużo spokojniejszej sytuacji politycznej. Nie bez znaczenia jest też nieduża odległość od Polski. Do Bułgarii możemy pojechać na własną rękę samochodem lub wybrać się w podróż samolotem z biurem podróży. To drugie rozwiązanie polecane jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Lot do Bułgarii trwa niewiele ponad dwie godziny.

 

Słoneczny Brzeg i Złote Piaski

Dwa sztandarowe kurorty Bułgarii z czasów socjalistycznych przeszły spektakularną metamorfozę i dziś śmiało mogą konkurować z najbardziej atrakcyjnymi miejscowościami turystycznymi Turcji, Grecji czy Włoch.

 

Słoneczny Brzeg polecany jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Co nie znaczy, że dorośli nie mają tam czego szukać. Jednak nie da się ukryć, że łagodne zejście z plaży do morza, place zabaw na plaży, dziecięce menu w restauracjach barach i pubach, a przede wszystkim naprawdę czysta plaża (zasłużyła na odznaczenie Błękitną Flagą) to jest to, czego szukają rodzice. Dorośli znajdą tu wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego, będzie okazja do pływania na desce i możliwość nurkowania.

 

Złote Piaski nieprzypadkowo cieszą się taką właśnie nazwą – w słońcu piasek na plaży skrzy się niczym drobinki złota. Złote Piaski mogą poszczycić się wyjątkowym zagospodarowaniem plaży. Nie brak tu basenów, zjeżdżalni i rozrywek typowych dla aquaparków. Smaczku dodaje fakt, że owe przyjemności dostępne są całkowicie za darmo.

 

Bułgaria na wakacje 2019?

Tak! W sprzedaży first minute pojawiły się już teraz pierwsze oferty w cenach mocno promocyjnych! Sprawdźcie oferty największego biura podróży w Polsce ITAKI: www.itaka.pl/nasze-kierunki/bulgaria.html


Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłon Informacje 19 września 2018, 15:10,

Do gostynińskich "podstawówek" zostaną zakupione dodatkowe szafki dla uczniów

Niebawem do gostynińskich szkół podstawowych zostaną dokupione dodatkowe szajki na książki.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wniosek radnej Małgorzaty Rędzikowskiej-Mystkowskiej uzyskał pozytywną opinię 2 komisji

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury i Sportu radna Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska złożyła wniosek o zakup brakujących szafek dla uczniów szkół podstawowych. Wniosek uzyskał pozytywną opinię Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisji Spraw Obywatelskich.

Zaakceptowany wniosek zakłada zakup szafek dla 90 uczniów w Szkole Podstawowej nr 1, 120 uczniów w Szkole Podstawowej nr 3 oraz 140 w Szkole Podstawowej nr 5.


Napisz komentarz

Komentarze

Dorota, 22 września 2018
Może przemysleć zakup 140 szafek do SP5, w przyszłym roku będzie tam ok 46 uczniów w klasach V-VIII lepiej chyba odświeżyc chociaż kilka klas, które lata świetności mają już dawno za sobą.
Dodaj ogłoszenie