Informacje19 września,

Wakacje? Tanio, blisko.. Bułgaria!

Wakacje? Tanio, blisko.. Bułgaria!

Tanio, blisko i bajecznie. Gdzie? Oczywiście w Bułgarii. Ten odkrywany na nowo dla ruchu turystycznego kraj ma wiele do zaoferowania - biura podróży już sprzedają oferty na Lato 2019!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Tanio, blisko i bajecznie. Gdzie? Oczywiście w Bułgarii.


Bułgaria – kolebka cywilizacji?

Bułgarię, jako były kraj bloku wschodniego traktujemy nieco z przymrużeniem oka. Co może być ciekawego w kraju, w którym przez lata dominował komunizm? Nie każdy wie, że Bułgaria to jeden z najstarszych krajów na naszym kontynencie, a odkrycia archeologiczne wskazują, że już w starożytności istniała tu zaawansowana cywilizacja. Choćby Nessebar – miasto, które może poszczycić się ponad trzema tysiącami lat historii i wieloma zabytkami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Płowdiw zobaczymy starożytny teatr rzymski. W wielu miastach trafimy na zabytkowe świątynie i monastyry. Wbrew pozorom Bułgaria to nie tylko plaże.

 

Kraj górzysty

Chociaż w podświadomości przeciętnego Polaka Bułgaria jest krajem słońca, plaż, nurkowania i surfowania na desce, w rzeczywistości większość powierzchni kraju pokryta jest górami i lasami. Bułgarska część Rodopów przyciąga zarówno miłośników letniej wspinaczki i trekkingu, jak i zwolenników jazdy na nartach i snowboardzistów. Trasy narciarskie i wyciągi są rokrocznie doskonale przygotowane na najazd zwolenników białego szaleństwa. Trzeba tu podkreślić, że wyższej części gór przez pięć miesięcy w roku można liczyć na grubą pokrywę śnieżną. Stąd nie powinno dziwić, że tak wiele osób wybiera na zimowy urlop właśnie Bułgarię.

 

Wróćmy na plażę

W końcu większość Polaków jedzie do Bułgarii właśnie w tym celu. Gorące słońce, czyste plaże Morza Czarnego, przejrzysta woda i możliwość uprawiania sportów wodnych to jest to, co rokrocznie przyciąga jak magnes. Bułgaria graniczy bezpośrednio z Turcją i warunki, zarówno klimatyczne, jak i pod względem zagospodarowania plaż, są tu podobne. Różnicę można znaleźć w cenach. Bułgaria wciąż jest dużo tańsza od Turcji. Jednak tańsze nie znaczy gorsze. Pod wieloma względami Bułgaria bije Turcję na głowę. Warto wspomnieć choćby o dużo spokojniejszej sytuacji politycznej. Nie bez znaczenia jest też nieduża odległość od Polski. Do Bułgarii możemy pojechać na własną rękę samochodem lub wybrać się w podróż samolotem z biurem podróży. To drugie rozwiązanie polecane jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Lot do Bułgarii trwa niewiele ponad dwie godziny.

 

Słoneczny Brzeg i Złote Piaski

Dwa sztandarowe kurorty Bułgarii z czasów socjalistycznych przeszły spektakularną metamorfozę i dziś śmiało mogą konkurować z najbardziej atrakcyjnymi miejscowościami turystycznymi Turcji, Grecji czy Włoch.

 

Słoneczny Brzeg polecany jest szczególnie rodzinom z dziećmi. Co nie znaczy, że dorośli nie mają tam czego szukać. Jednak nie da się ukryć, że łagodne zejście z plaży do morza, place zabaw na plaży, dziecięce menu w restauracjach barach i pubach, a przede wszystkim naprawdę czysta plaża (zasłużyła na odznaczenie Błękitną Flagą) to jest to, czego szukają rodzice. Dorośli znajdą tu wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego, będzie okazja do pływania na desce i możliwość nurkowania.

 

Złote Piaski nieprzypadkowo cieszą się taką właśnie nazwą – w słońcu piasek na plaży skrzy się niczym drobinki złota. Złote Piaski mogą poszczycić się wyjątkowym zagospodarowaniem plaży. Nie brak tu basenów, zjeżdżalni i rozrywek typowych dla aquaparków. Smaczku dodaje fakt, że owe przyjemności dostępne są całkowicie za darmo.

 

Bułgaria na wakacje 2019?

Tak! W sprzedaży first minute pojawiły się już teraz pierwsze oferty w cenach mocno promocyjnych! Sprawdźcie oferty największego biura podróży w Polsce ITAKI: www.itaka.pl/nasze-kierunki/bulgaria.html


Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłonInformacje19 września,

Do gostynińskich "podstawówek" zostaną zakupione dodatkowe szafki dla uczniów

Do gostynińskich "podstawówek" zostaną zakupione dodatkowe szafki dla uczniów

Niebawem do gostynińskich szkół podstawowych zostaną dokupione dodatkowe szajki na książki.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wniosek radnej Małgorzaty Rędzikowskiej-Mystkowskiej uzyskał pozytywną opinię 2 komisji

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury i Sportu radna Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska złożyła wniosek o zakup brakujących szafek dla uczniów szkół podstawowych. Wniosek uzyskał pozytywną opinię Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisji Spraw Obywatelskich.

Zaakceptowany wniosek zakłada zakup szafek dla 90 uczniów w Szkole Podstawowej nr 1, 120 uczniów w Szkole Podstawowej nr 3 oraz 140 w Szkole Podstawowej nr 5.


Napisz komentarz

Dorota, 24 września
Może przemysleć zakup 140 szafek do SP5, w przyszłym roku będzie tam ok 46 uczniów w klasach V-VIII lepiej chyba odświeżyc chociaż kilka klas, które lata świetności mają już dawno za sobą.
Dodaj ogłoszenie