Często reklamowane jako mające uzdrowić schorowany organizm. Promowane jako naturalne suplementy dodające „kopa”. Rzekomo chroniące przed stresem, a nawet wydłużające młodość. Poprawiające cerę, skórę, paznokcie i włosy. Regulujące przemianę materii. Przykładów zalet witamin w tabletkach, które wymieniają ich producenci można by mnożyć i mnożyć. Ile jest w tym jednak prawdy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dalszej części.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Patrz, co wybierasz

Nie stanowi żadnej trudności znalezienie preparatów witaminowych nawet w malutkim osiedlowym sklepiku. Są one dziś ogólnodostępne, niemniej jednak warto mieć świadomość, iż nie każdy specyfik nazwany suplementem jest tak samo wartościowy dla zdrowia. Niektóre, słabej jakości bądź wątpliwego pochodzenia, mogą przynosić więcej skutków negatywnych dla pracy naszego organizmu, aniżeli rezultatów pozytywnych. Tym samym, należy umiejętnie dobierać zestawy witaminowe, zaopatrując się wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Przykładem sklepu online, który posiada naprawdę szeroki wachlarz różnorodnych suplementów jest SklepSwanson.pl proponujący szereg zestawów aminokwasów, antyoksydantów, minerałów, makro- i mikroelementów, a także produktów poprawiających pracę układu odpornościowego. Oczywistym jest, że dużo bardziej przyswajalne, a zatem i lepsze dla naszego organizmu okazują się witaminy naturalnego pochodzenia, czyli dostarczane z żywności, ale przecież obecnie spora jej część to niskie jakościowo artykuły spożywcze przetworzone technologicznie, w których cennych dla zdrowia składników ze świecą szukać. I właśnie w związku z tym dobrze dobrane do naszych braków witaminowych, gotowe suplementy mogą być idealną alternatywą.

Na pomoc zaniedbanym

Witaminy w postaci kapsułek, jak te od sklepswanson.pl, niekiedy stanowią istny ratunek dla ludzi potrzebujących pilnego zastrzyku wartościowych składników. Z reguły to wynik zaniedbań w diecie, wypływający albo ze spożywania byle jakich produktów, albo jedzenia nieregularnie,  obżerania się fast foodami, czy nadużywania kawy oraz mocnej herbaty. Ponadto, zestawy suplementów o solidnej zawartości są lepszym wariantem w okresie zimy, kiedy brak dostępu do świeżych, zdrowych warzyw i owoców. Co więcej, nie zaszkodzi zażywanie witamin w kapsułkach przez osoby żyjące intensywnie i dużo pracujące – czy to fizycznie, czy intelektualnie. W ich przypadku witaminy czerpane z żywności to zazwyczaj za mało. Podobnie, jeśli chodzi o osoby starsze oraz w okresie rekonwalescencji.

Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłonInformacje17 maja 2018, 02:15,

Remis Mazura w bardzo ważnym meczu

W 24 kolejce IV Ligi Mazowieckiej w bardzo ważnym meczu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie Bugiem Wyszków Mazur zremisował 1:1. Nadal przewaga gostynińskiego zespołu wynosi 8 punktów.

Mecz rozpoczął się od przewagi Mazura. W pierwszych minutach przewaga po stronie podopiecznych trenera Waldemara Figurskiego widoczna była po strzałach Jarosława Kułagi i Mateusza Ostrowskiego. Jedyna bramka w tej połowie padła w 29 minucie, po rzucie rożnym piłka wróciła na bok boiska, skąd dośrodkował ją ponownie Jakub Kustra i strzałem głową akcję wykończył Arkadiusz Majchrzak. Do przerwy wynik brzmiał 1:0 dla Mazura.

Bug Wyszków wyrównał po akcji w 66 minucie, po dośrodkowaniu piłka spadła w pole bramkowe Mazura. Bramkarz Hubert Borowy próbował ją wybić, jednak zderzył się z jednym z obrońców i piłka wróciła do pomocnika gospodarzy Artura Zabłockiego, który wbił ją do niemal pustej bramki.

W końcówce mimo wielu prób, Mazur nie potrafił strzelić drugiego gola i bardzo ważny mecz w walce o utrzymanie zakończył się remisem.

W tabeli nadal 13 miejsce i przewaga 8 punktów nad Bugiem. Kolejny mecz Mazura to spotkanie na własnym boisku w sobotę, 19 maja 2018 r. o g. 16:00 z Wisłą II Płock.

Bug Wyszków – Mazur Gostynin 1:1

Bramki: 58' Artur Zabłocki - 29' Arkadiusz Majchrzak

Bug: Jakub Rutkowski – Edgar Lech (70' Szymon Andrzejewski), Jakub Wolniewicz, Szymon Andrzejewski, Łukasz Szymański (46' Szymon Modzelan), Łukasz Kowalczyk, Jakub Rejnuś (46' Błażej Rejnuś), Łukasz Łada, Karol Rosa (46' Artur Zabłocki), Nico Wouters, Robert Nogaj; trener: Łukasz Stasiuk

Mazur: Hubert Borowy – Michał Matecki, Arkadiusz Majchrzak, Piotr Dutkiewicz, Łukasz Kiełbasa – Jarosław Kułaga (83' Patryk Matusiak), Mateusz Ostrowski (83' Eryk Przybylski), Bartłomiej Dębicki, Bartosz Wiśniewski (71' Damian Skumórski) – Rafał Wilamowski (70' Bartosz Komorowski), Jakub Kustra; trener: Waldemar Figurski

Żółte kartki: Kopacz, Łada - Kiełbasa