Popularny: 1300 odsłonInformacje13 sierpnia, 11:38,

Wygrana i popis strzelecki Komorowskiego. Mazur z celem powrotu do IV Ligi

3:0 z rezerwami KS Kutno wygrali seniorzy Mazura Gostynin w ostatniej, piątej grze kontrolnej. Mazur w najbliższą sobotę rozpoczyna rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej i walczyć będzie o awans do IV Ligi.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 37
Inauguracja nowego sezonu już w najbliższą sobotę. Mazur zagra na własnym boisku


Błysnął instynktem strzeleckim nie tylko w tym meczu, ale także w całym okresie przygotowawczym Bartosz Komorowski. Wychowanek Mazura strzelił 7 z 11 zdobytych bramek przez Mazur w okresie przygotowawczym, a w poniedziałkowym meczu z rezerwami KS Kutno trafił trzy razy: pierwszy raz po rzucie karnym podyktowanym za faul na Kacprze Olszewskim, drugi po błędzie obrony rywali a trzeci wykańczając zespołową akcję.
W poniedziałek, 12 sierpnia na Stadionie w Gostyninie Mazur odniósł drugie zwycięstwo w grach kontrolnych.

Mazur Gostynin - KS II Kutno (Liga Okręgowa Łódź) 3:0

Bramki: 19' (karny) 59' i 76' Bartosz Komorowski

Mazur: Hubert Borowy - Mateusz Dobieński, Piotr Dutkiewicz, Paweł Znyk, Patryk Gronalewski - Eryk Przybylski, Dariusz Kurkowski, Sławomir Podgórski, Bartłomiej Skonieczny - Kacper Olszewski, Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Rewolucja kadrowa, jaką przeszedł Mazur w przerwie letniej, powoli zaczyna przynosić coraz to lepsze efekty. Szeregi naszego zespołu opuściło z różnych przyczyn - rezygnacja z gry bądź przejścia do innych klubów - siedmiu zawodników. Żaden z nich nie był naszym wychowankiem.

Zmienił się także trener - duet trenerów Artura Kapelę i Pawła Kowalskiego zastąpił Arkadiusz Szulczewski. I tak w nowym sezonie kibice Mazura nie obejrzą już w drużynie Mazura graczy, którzy dołączyli do kadry naszej drużyny w ostatnich sezonach IV Ligi: Adrian Budnicki, Dominik Konwerski, Klaudiusz Kurek, Arkadiusz Majchrzak, Vasyl Ravlyk, Filip Skupiński i Bartosz Wiśniewski.

Wszystkim wspomnianym dziękujemy za reprezentowanie barw Mazura Gostynin oraz umiejętności i pracę włożoną na boisku.

W ich miejsce zbudowana została drużyna w oparciu o wychowanków - drużyny juniorów U-19 z rocznika 2000 i młodsi - oraz filarów zespołu - wychowanków Mazura, jak Bartosz Komorowski, Piotr Dutkiewicz, Rafał Wilamowski i Damian Surmak.

Z nowych twarzy, jedną będzie póki co młody, bo 18-letni pomocnik Sławomir Podgórski. To zawodnik pochodzący spod Bydgoszczy, ma na swoim koncie występy w lokalnych klubach na Kujawach oraz w juniorach Wisły Płock w Lidze Makroregionalnej.

Do drużyny wrócił także 19-letni wychowanek Patryk Gronalewski. Natomiast Konrad Popławski zadeklarował grę w Mazurze po wyleczeniu ciężkiej kontuzji, być może jeszcze w rundzie jesiennej.

Cały czas trwa jednak selekcja i szukanie ewentualnych uzupełnień kadry seniorów.

Kibiców zapraszamy na najbliższą sobotę, 17 sierpnia 2019 r. na Stadion MOSiR w Gostyninie, kiedy to o g. 11:00 Mazur zainauguruje na własnym rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej meczem z Unią Iłów.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Popularny: 1400 odsłonInformacje13 sierpnia, 11:02,

RPO pyta o finansowanie świadczeń medycznych w ośrodku w Gostyninie

RPO pyta o finansowanie świadczeń medycznych w ośrodku w Gostyninie

Na początku sierpnia do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara wpłynęło sprawozdanie z kontroli sądowej przeprowadzonej 6-7 czerwca 2019 r. w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjanym w Gostyninie przy ulicy Zalesie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 3
Wyniki sprawozdania z kontroli sądowej są bardzo ciekawe

Znalazła się tam m.in. informacja, że świadczenia medyczne udzielane pacjentom Ośrodka przez podmioty lecznicze spoza KOZZD nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wobec takiej sytuacji koszty leczenia pacjentów w tych placówkach ponosi KOZZD.

W związku z tym Rzecznik poprosił dyrektora KOZZD dr Ryszarda Wardeńskiego o odpowiedź na następujące pytania:

  • Jakie środki finansowe, z podziałem na poszczególne lata, były przyznawane Ośrodkowi na leczenie pacjentów. Czy określono kwoty na pokrycie kosztów leczenia w zewnętrznych podmiotach leczniczych?
  • Jakie środki finansowe, z podziałem na poszczególne lata, były wydatkowane na pokrycie kosztów leczenia pacjentów KOZZD w publicznej służbie zdrowia?
  • Czy udzielanie świadczeń zdrowotnych w podmiotach więziennej służby zdrowia wiązało się kiedykolwiek z koniecznością uiszczenia przez Ośrodek tych kosztów, czy też każdorazowo ponosiła je SW?
  • Czy kiedykolwiek doszło do odmowy udzielenia świadczeń zdrowotnych pacjentowi KOZZD w publicznej bądź więziennej służbie zdrowia?
  • Jaki jest sposób finansowania świadczeń medycznych dla pacjentów KOZZD, którzy otrzymują świadczenia rentowe lub emerytalne? Ilu takich pacjentów w nim przebywa? Czy koszt leczenia tych pacjentów ponosi NFZ?

RPO poprosił też o podanie, ilu pacjentów zostało prawomocnie umieszczonych w KOZZD, ilu przebywa w nim na obserwacji psychiatrycznej bądź zabezpieczeniu cywilnym (do prawomocnego zakończenia procedury umieszczenia w Ośrodku).

Spytał też, czy osoby skierowane dotychczas na obserwację psychiatryczną do KOZZD były umieszczane w odrębnych pokojach, bez kontaktu z osobami prawomocnie pozbawionymi wolności w Ośrodku oraz ile dotychczas przeprowadzono takich obserwacji.

Rzecznik chce też wiedzieć, ile osób trafiło do KOZZD po 30 stycznia 2019 r., kiedy Sąd Najwyższy podjął uchwałę, zgodnie z którą zabezpieczenie cywilne nie może polegać na pozbawieniu człowieka wolności w KOZZD.

RPO zna warunki lokalowe Ośrodka, niemniej jednak pytania te nasuwają się wobec trudnej do zaakceptowania sytuacji, w której wszystkie osoby - umieszczone prawomocnie w KOZZD, w ramach zabezpieczenia cywilnego, jak również skierowane na obserwację, miały ze sobą kontakt i przebywały we wspólnych pokojach.

Więcej na stronie Rzecznika: NFZ nie płaci za świadczenia pacjentów Ośrodka w Gostyninie udzielane poza nim

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

zwykły pacjent, 5 dni temu
Szkoda, że RPO nie widzi problemu jak pacjenci zwykłych szpitali leżą na korytarzach.
Dodaj ogłoszenie