Popularny: 3100 odsłonInformacje24 marca, 16:52,

#Zostanwdomu - gostynińskich policjantów wspierają żołnierze

#Zostanwdomu - gostynińskich policjantów wspierają żołnierze

Udostępnij 99
By odciążyć służby mundurowe możecie zainstalować aplikację „Kwarantanna domowa”

Stan kilkuset mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy pozostają w kwarantannie sprawdza mazowiecka policja. Mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wspierają żołnierze z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku. Dzieki aplikacji „Kwarantanna domowa” możliwe jest wysyłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów.Z każdym dniem rośnie liczba osób, które są objęte kwarantanną domową. Głównie są to Polacy, którzy wrócili z zagranicy jak i osoby które miały kontakt z ludźmi zarażonymi koronawirusem. Z kwarantanną wiąże się obowiązkowy zakaz opuszczania miejsca, w którym jest odbywana. Jest to obowiązek dzięki któremu możemy zapewnić bezpieczeństwo osób objętych kwarantanną oraz ich bliskich.

Codziennie mundurowi na Mazowszu otrzymują informację o osobach podlegających kwarantannie domowej. Od dzisiaj policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wspierają żołnierze 64 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku. Mundurowi sprawdzający miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu. Używają w tym celu telefonów komórkowych.   

Jednak jeśli chcesz ułatwić nam pracę, możesz ściągnąć aplikację „Kwarantanna domowa”. Nie ma możliwości, by z aplikacji korzystały osoby nieobjęte kwarantanną. Jej system jest połączony z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny. Każdego dnia kwarantanny do objętych nią osób - które zainstalowały i aktywowały aplikację - będzie SMS-em wysłana prośba o wykonanie zadania. Bardzo prostego i zawsze takiego samego. Zrobienia selfie. Dzięki geolokalizacji oraz nowoczesnemu systemowi porównywania twarzy będzie wiadomo, że to na pewno ta osoba i że przechodzi kwarantannę w miejscu zadeklarowanym w formularzu lokalizacyjnym. Pomoże w tym zrobione przy aktywacji zdjęcie referencyjne. To do niego będą porównywane kolejne przesłane fotografie. Aplikację można pobrać na telefony z androidem oraz systemem iOS.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Sąsiad, 24 marca
Niech ktos mi powie maz jest na kwarantannie a zona z dzieckiem spaceruje po wsi ,czy to jest normalne
Wiesiek, 24 marca
Niech jeżdżą i sprawdzają osobiście mają na to pieniądze od państwa nie ściągać tych aplikacji ludzie nie węszą jak prawdziwe ... ????????Nie ma patroli na drogach co się stało wystarczył korona świrus mniej policji na drogach jakos mniej wypadków mniej stresu
Dodaj ogłoszenie