Informacje4 dni temu, 14:54,

200 tys. zł dotacji na budowę oświetlenia ulicznego. Miasto i Gmina Sanniki ze wsparciem Mazowsza

200 tys. zł dotacji na budowę oświetlenia ulicznego. Miasto i Gmina Sanniki ze wsparciem Mazowsza
zdjęcie poglądowe

Mazowiecki klimat ze wsparciem sejmiku

Blisko 1,8 mln zł na 13 projektów w subregionie płockim – tak w liczbach prezentują się wyniki drugiej edycji autorskiego programu wsparcia samorządu województwa mazowieckiego „Mazowsze dla klimatu 2023”.W efekcie w regionie przybędzie m.in. tężni solankowych, zostaną posadzone drzewa i krzewy, a wiele samorządów lokalnych zmodernizuje oświetlenie zewnętrzne.

W ramach programu Miasto i Gmina Sanniki otrzyma 200 000 złotych dofinansowania na zadanie pn. "Budowa energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy Sanniki".

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, samorząd województwa konsekwentnie wspiera działania przeciwdziałające zmianom klimatu. – Na dobre proekologiczne projekty zawsze jesteśmy otwarci i staramy się dofinansować jak najwięcej z nich. Tak było i tym razem. Prawie 16,5 mln zł z naszego budżetu pozwoli samorządom lokalnym wykonać 120 inwestycji.

Mazowsze dla klimatu” to autorski program samorządu Mazowsza. – I to bardzo dobry i potrzebny program – mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Potwierdza to ogromne zainteresowanie naborem. Ocenie podlegało 226 wniosków przekraczających kwotę 31,6 mln zł.

Środki można było pozyskać na błękitno-zieloną infrastrukturę sprzyjającą różnorodności biologicznej, a także na energooszczędne oświetlenie zewnętrzne. Do subregionu płockiego trafi blisko 1,8 mln zł z budżetu samorządu województwa. To pomoże zrealizować 13 projektów.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie