Popularny: 700 odsłon Informacje 25 września 2018, 17:36,

Karta EKUZ – kiedy koszty leczenia poza granicami nie zostaną pokryte?

Darmowa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) przysługuje każdemu, kto posiada ubezpieczenie zdrowotne. Wyrobienie jej jest bardzo proste – wystarczy znaleźć właściwy ze względu na miejsce zamieszkania oddział wojewódzki NFZ i złożyć stosowny wniosek lub zrobić to za pośrednictwem internetu. Ale sama karta EKUZ nie wystarczy, jeśli nie chcemy płacić za leczenie ani grosza, gdy zachorujemy lub doznamy uszczerbku na zdrowiu poza granicami kraju.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wyrobienie jej jest bardzo proste

Co to jest EKUZ?

Wyjeżdżając na zagraniczny urlop do krajów Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii czy Szwajcarii, podróżujący mają prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych finansowanych udzielanych przez te państwa. Dostęp do nich gwarantuje właśnie karta EKUZ, pod warunkiem, że turysta płaci składki zdrowotne na NFZ w Polsce. Jest jednak pewien haczyk. Polakowi na zagranicznych wakacjach za darmo nie przysługują świadczenia takie same jak w Polsce, lecz jedynie te z których bezpłatnie mogą korzystać obywatele danego kraju. Dlatego możemy się mocno rozczarować, gdy przyjdzie nam zapłacić za usługę medyczną, która w naszym kraju dla ubezpieczonych byłaby darmowym standardem.

Co pokryje ubezpieczenie turystyczne?

Osoby cierpiące na schorzenia przewlekłe i nie tylko powinny sprawdzić, koszty jakiego leczenia pokrywa ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu uniknąć można nie tylko niepotrzebnych nerwów i stresu, ale też uszczuplenia portfela, gdy zostanie nam wystawiony rachunek za leczenie.

Ubezpieczenie turystyczne co prawda pokrywa koszty leczenia, ale niebagatelne znaczenie mają limity świadczeń, ustalone z uwzględnieniem zakresu ubezpieczenia. Dlatego właśnie osoby cierpiące na schorzenia przewlekłe takie jak astma, cukrzyca czy nowotwór, powinny rozszerzyć polisę o ryzyko zaostrzenia objawów choroby lub powikłań z nich wynikających. Podczas podpisywania umowy z ubezpieczycielem trzeba zachować czujność, bo każda firma ubezpieczeniowa posiada własną listę chorób przewlekłych.

Więcej szczegółów o ubezpieczeniach turystycznych znajdziesz pod adresem https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Dodatkowa ochrona

Jeśli zdecydujesz się rozszerzyć zakres podstawowego ubezpieczenia turystycznego, nie będziesz musiał pokrywać z własnej kieszeni kosztów ewentualnego transportu medycznego, którego ono nie obejmuje. Dodatkowa polisa może dotyczyć także kosztów akcji poszukiwawczej lub ratowniczej oraz wielu innych dodatkowych elementów, np. ubezpieczenia bagażu.

 


Napisz komentarz

Popularny: 900 odsłon Informacje 25 września 2018, 12:05,

SP3 zaprasza na Piknik Rodzinny

W sobotę (29 września br.) na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie odbędzie się Piknik Rodzinny. Wydarzenie zostanie zrealizowane dzięki funduszom uzyskanym z wygranej w konkursie „Decydujesz, pomagamy" organizowanym przez Tesco.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Rodzinnych imprez nigdy za wiele

Początek pikniku: godzina 11.00.

Program imprezy zapowiada się bardzo atrakcyjnie: teatr na żywo, fotobudka, animacje dla dzieci, zajęcia z instruktorami (fitness, zumba, taniec), zajęcia sportowe, wielkoformatowe gry planszowe, "Bieg dla Niepodległej".

Wraz z koleżankami Magdaleną Marciniak i Katarzyną Pruszyńską z SP3 udało nam się zająć pierwsze miejsce w konkursie Tesco Decydujesz, pomagamy. Za wygrane pieniążki organizujemy piknik rodzinny o walorach terapeutycznych z hasłem "Akceptuję i mądrość wykazuję" - informuje Magdalena Pasikowska.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie