Popularny: 700 odsłonInformacje20 lutego, 10:28,

Minął tydzień: odejście kierownika kina, budynki zamiast lodowiska i lodołamacze w Duninowie

Minął tydzień: odejście kierownika kina, budynki zamiast lodowiska i lodołamacze w Duninowie

Jakie informacje najbardziej zainteresowały czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu, od 13 do 20 lutego 2021 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Jakie informacje najbardziej zainteresowały czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu, od 13 do 20 lutego 2021 r.?Niestety, przykra wiadomość w tym tygodniu nadeszła z gostynińskiego MCK. Zmarł nagle i nieoczekiwanie Dariusz Szymański, kierownik gostynińskiego kina, osoba bardzo przyjazna i lubiana w lokalnym środowisku.

„ Drodzy, w obliczu ostatnich wydarzeń, jakie stały się udziałem Kina Siemowit i Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, podjęłam decyzję, że w najbliższy weekend – 19-22 lutego 2021 – nie zagramy filmów. To będzie nasza kinowa minuta ciszy dla naszego Kierownika, Darka Szymańskiego" - informuje Aleksandra Milczarek, Dyrektor MCK w Gostyninie.

Basen, hala sportowa, boiska do koszykówki to już jest. Do kompletu miało powstać lodowisko, skatepark i siłownia plenerowa typu street workout. Powstała tylko siłownia. Oczywiście chodzi o teren pomiędzy ulicami Polną a Kutnowską. To kolejny temat tego tygodnia.

Lokalizacja lodowiska i skateparku była idealna, miejsca parkingowe, bardzo dobry dojazd i pozostałe obiekty sportowe. Niestety, decyzją Rady Miejskiej w Gostyninie teren, na którym miały powstać te inwestycje został przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne.

Gmina Miasta Gostynina w latach ubiegłych przygotowała dokumentację budowlaną wraz z niezbędnymi pozwoleniami budowlanymi dla budowy lodowiska i skateparku z zapleczami socjalnymi i parkingiem oraz dla siłowni plenerowej typu steer workout. W związku z decyzją Rady Miasta Gostynina o przeznaczeniu tego terenu dla Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. Z o.o. w Gostyninie pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne zaniechano z planowania budowy lodowiska i skateparku w kolejnych projektach budżetu. – z up. Burmistrza Halina Fijałkowska, Zastępca Burmistrza. Temat wywołał mnóstwo komentarzy naszych czytelników na Fan Page'u oraz w komentarzach pod artykułem.

- Never ending story. Podobno jest ukryte pod skateparkiem. - pisze Pan Piotr.

- Jak P. Szymański nie zrobi nad Zalewem to nikt nie pomyśli z tych co mogą aby zrobić czy na Bratoszewie czy na Zamku... Tyle miejsca. Ile by nie wybudowali mieszkań to i tak ludzie czekają latami aż decydują opuścić Gostynin bo w obcym mieście szybciej coś znajdą i załatwia jak tutaj. A no kupić mieszkanie to taaakz tym że mieszkańcy 3-go Maja, którzy wykupili mieszkania skarżą się na wszystko co miało być zrobione do okola bloku a nic nie zrobili do tego chodniki przy klatkach notorycznie są zalewane bo taka piękna zieln miała być... Trawsko z górki którego wszystko pod nogi ludziom płynie. Eh te nasze uroki tych inwestycji – pisze Pani Malwina.

- Żart, liczba mieszkańców spadła do 17 tys., kto może ten ucieka, żadnych perspektyw, a rada domy wielorodzinne chce budować przy hali sportowej? Pomysł na rozwój miasta? - pisze jeden z Internautów.

W dniu 22 stycznia br., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej miało miejsce podpisanie pierwszego z porozumień o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucieniu gm. Gostynin. Trójstronne porozumienie zostało podpinane przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie st.bryg. Romana Kossobudzkiego, Zastępcę Wójta gminy Gostynin Pawła Goliszka oraz Prezesa OSP Lucień dh Andrzeja Ozimka. To kolejny temat tego tygodnia. Kolejne porozumienie również w siedzibie Komendy zostało podpisane w dniu 5 lutego br., a dotyczyło jednostki OSP Czyżew z terenu miasta i gminy Sannki. Porozumienie zostało podpisane przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie st.bryg. Romana Kossobudzkiego, Burmistrza miasta i gminy Sanniki Gabriela Wieczorka oraz Prezesa OSP Czyżew dh Arkadiusza Niewiadomskiego.

W piątek, 19 lutego 2021 r. od rana w Gminie Nowy Duninów trwała akcja kruszenia lodu i udrażniania rzeki Wisły. To kolejny temat tego tygodnia.

Zagrożenie powodziowe rośnie, między innymi w Nowym Duninowie ogłoszono ponad tydzień temu alarm przeciwpowodziowy. Dziś na Wiśle ponownie rozpoczęto kruszenie lodu przez 8 lodołamaczy. W czole akcji, czyli za Nowym Duninowem w kierunku Płocka, pracowały 4 lodołamacze. Na Wiśle po ich pracy powstała rynna, którą w kierunku tamy we Włocławku spływa kra i lód.

Jednak po godz. 13:00 akcja została przerwana po dopłynięciu do położonej obok Duninowa Woli Brwileńskiej, gdzie na Wiśle jest ogromny zator, ciągnący się przez kilka kilometrów. Olbrzymie bloki kry mają niekiedy po kilka metrów wielkości. Ponad tydzień temu kra napierająca na brzeg spowodowała, że trzeba było zamknąć czasowo drogę krajową numer 62, gdyż lód napierał na pobocze.

Akcja kruszenia lodu oraz spławiania kry przez Stopień Wodny Włocławek ma potrwać nawet kilka tygodni.

Z informacji sportowych, największe zainteresowanie artykuł trenera UKS Zwoleń Team Łukasza Flejszera. Każdy z nas pewnie kojarzy nazwę Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team”, a co za tym idzie wrotkarstwo (rekreacyjne i szybkie), osiągnięcia dzieci i młodzieży na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Oprócz małych i wielkich sukcesów sportowych dzieci i młodzież rozwija jeszcze inne talenty: plastyczne, taneczne, muzyczne.

Jedni osiągają wysokie miejsca w konkursach plastycznych, jeszcze inni tańczą w „Ananasach”, a niektórzy kształcą się w grze na instrumentach, czy śpiewają jak Nadia Machała (11 lat). Zapraszamy do wysłuchania piosenki w wykonaniu naszej zawodniczki (akompaniament Trener), która w wolnym czasie od sportu, nauki realizuje swoje marzenia wokalne:

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie