Wczytywanie zawartości

Informacje Gorący temat (czytany 4400 razy)

Podsumowanie tygodnia: kontrowersje wokół dyrektora SP 3, szczęśliwe poszukiwania zaginionej oraz potrącenie na pasach na Rynku


Wczytywanie zawartości...

Tematem, który wywołał najwięcej dyskusji i kontrowersji bez wątpienia w tym tygodniu była sprawa wyboru dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Najpierw delegacja Rady Rodziców złożyła petycję, a następnie nauczyciele z tej szkoły wyrazili swoje niezadowolenie z powodu decyzji komisji konkursowej. Działo się to w poniedziałek od rana.

Ostatecznie w piątek wydane zostało zarządzenie, w którym to burmistrz Paweł Kalinowski powołał na stanowisko dyrektora Adama Matyszewskiego, dotychczasowego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego Płockiego Uniwersytetu Ludowego. Jest to już oficjalna decyzja. Nie brakowało komentarzy, zarówno anonimowych jak i tych na naszym Fan Page'u, krytykujących decyzję o zmianie na stanowisku dyrektorskim: - Gdyby pan burmistrz został rodzicem może by wiedział dlaczego dobro dziecka jest dla rodzica najważniejsze .... Ale cóż nie ma co gdybać ....żal wielki – napisała Pani Dominika.

Sprawa na pewno będzie miała dalszy ciąg, jak dowiedział się nasz portal, radna Rady Powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska wystąpiła do Przewodniczącego Rady Miejskiej i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o zbadanie prawidłowości procedury związanej z powołaniem komisji konkursowej i przebiegiem konkursu. Negatywne opinię o wyborze zaprezentował także przewodniczący klubu radnych Inicjatywy dla Gostynina Zbigniew Chorążek.

Natomiast tematem, który w tym tygodniu miał najwięcej odsłon, był komunikat policji o poszukiwaniach zaginionej 17-latki z Gostynina Aleksandry Błaszczyk. Na szczęście poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, zaginiona nastolatka odnalazła się po dwóch dniach.

Następnym tematem, który wywołał największe zainteresowanie czytelników, był wypadek na przejściu dla pieszych w Rynku. Kilka minut po godzinie 16:00 w ostatni czwartek, 38-letni mieszkaniec Gminy Gostynin jadący autem Toyota Yaris na przejściu dla pieszych potrącił 48-letnią mieszkankę Płocka. Kobieta doznała poważnych obrażeń głowy i została przetransportowana do szpitala.

Spore zainteresowanie wywołał też gostyniński zespół gatunku rock/reggae Nowa Kultura, który w sobotę 22 lipca wystąpi na Jarmarku Św. Jakuba poprzedzając koncert Sarsy i grupy Łzy. Muzycy zaprezentowali właśnie swój nowy teledysk do utworu „Tu i Teraz“. Zespół reaktywowany po ponad 10 latach przerwy tworzą Paweł Kola Kołodziejski – śpiew, Marcin Osmo Osmolak – perkusja, Piotr Koper Koprowicz – bas, Łukasz Kermit Trojanowski – gitara, Mariusz Mario Peda – klawisze, Dariusz Szadkowski – trąbka, Justyna Skrzeczkowska- saksofon, Mateusz Skrzeczkowski- puzon i Maciej Milczarek - klawisze/ dub master

Informacją sportową, która najbardziej zainteresowała czytelników, był artykuł o rozpoczęciu treningów seniorów Mazura Gostynin. W pierwszych otwartych zajęciach pod okiem trenera Waldemara Figurskiego uczestniczyło 25 zawodników, nasz zespół przygotowuje się do rozgrywek IV Ligi, które rozpoczną się za miesiąc.


Tematy: podsumowanie

Komentarze


Weź udział w dyskusji

Wczytywanie zawartości

Polecane dla Ciebie

Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

Najnowsze informacje
Informacje od partnerów

Galerie zdjęć


Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies i wykorzystujemy local storage. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania danych w przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OK. Zamknij