zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (4500 odsłon)

Podsumowanie tygodnia: kontrowersje wokół dyrektora SP 3, szczęśliwe poszukiwania zaginionej oraz potrącenie na pasach na Rynku


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

podsumowanie

Prezentujemy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.info, tym razem skrót informacji, które wywołały największe zainteresowanie w dniach od 8 do 14 lipca 2017 r.


Wczytywanie zawartości

Wczytywanie zawartości...

Tematem, który wywołał najwięcej dyskusji i kontrowersji bez wątpienia w tym tygodniu była sprawa wyboru dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Najpierw delegacja Rady Rodziców złożyła petycję, a następnie nauczyciele z tej szkoły wyrazili swoje niezadowolenie z powodu decyzji komisji konkursowej. Działo się to w poniedziałek od rana.

Ostatecznie w piątek wydane zostało zarządzenie, w którym to burmistrz Paweł Kalinowski powołał na stanowisko dyrektora Adama Matyszewskiego, dotychczasowego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego Płockiego Uniwersytetu Ludowego. Jest to już oficjalna decyzja. Nie brakowało komentarzy, zarówno anonimowych jak i tych na naszym Fan Page'u, krytykujących decyzję o zmianie na stanowisku dyrektorskim: - Gdyby pan burmistrz został rodzicem może by wiedział dlaczego dobro dziecka jest dla rodzica najważniejsze .... Ale cóż nie ma co gdybać ....żal wielki – napisała Pani Dominika.

Sprawa na pewno będzie miała dalszy ciąg, jak dowiedział się nasz portal, radna Rady Powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska wystąpiła do Przewodniczącego Rady Miejskiej i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o zbadanie prawidłowości procedury związanej z powołaniem komisji konkursowej i przebiegiem konkursu. Negatywne opinię o wyborze zaprezentował także przewodniczący klubu radnych Inicjatywy dla Gostynina Zbigniew Chorążek.

Natomiast tematem, który w tym tygodniu miał najwięcej odsłon, był komunikat policji o poszukiwaniach zaginionej 17-latki z Gostynina Aleksandry Błaszczyk. Na szczęście poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, zaginiona nastolatka odnalazła się po dwóch dniach.

Następnym tematem, który wywołał największe zainteresowanie czytelników, był wypadek na przejściu dla pieszych w Rynku. Kilka minut po godzinie 16:00 w ostatni czwartek, 38-letni mieszkaniec Gminy Gostynin jadący autem Toyota Yaris na przejściu dla pieszych potrącił 48-letnią mieszkankę Płocka. Kobieta doznała poważnych obrażeń głowy i została przetransportowana do szpitala.

Spore zainteresowanie wywołał też gostyniński zespół gatunku rock/reggae Nowa Kultura, który w sobotę 22 lipca wystąpi na Jarmarku Św. Jakuba poprzedzając koncert Sarsy i grupy Łzy. Muzycy zaprezentowali właśnie swój nowy teledysk do utworu „Tu i Teraz“. Zespół reaktywowany po ponad 10 latach przerwy tworzą Paweł Kola Kołodziejski – śpiew, Marcin Osmo Osmolak – perkusja, Piotr Koper Koprowicz – bas, Łukasz Kermit Trojanowski – gitara, Mariusz Mario Peda – klawisze, Dariusz Szadkowski – trąbka, Justyna Skrzeczkowska- saksofon, Mateusz Skrzeczkowski- puzon i Maciej Milczarek - klawisze/ dub master

Informacją sportową, która najbardziej zainteresowała czytelników, był artykuł o rozpoczęciu treningów seniorów Mazura Gostynin. W pierwszych otwartych zajęciach pod okiem trenera Waldemara Figurskiego uczestniczyło 25 zawodników, nasz zespół przygotowuje się do rozgrywek IV Ligi, które rozpoczną się za miesiąc.

Tematy:podsumowanie

Sprawdź też: Diagnostyka komputerowa GostyninSolarium GostyninGeometria 3D Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Napisz szybki komentarz

Wczytywanie zawartości

Polecane dla Ciebie

Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

zapytaj o reklamę w tym miejscu
Oferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Najnowsze informacje
Informacje od partnerów

Galerie zdjęć


Wczytywanie zawartości...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies i wykorzystujemy local storage. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania danych w przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OK. Zamknij