15.07.2017, 01:12,
"GORĄCY TEMAT", artykuł czytany ponad 4300 razy

Podsumowanie tygodnia: kontrowersje wokół dyrektora SP 3, szczęśliwe poszukiwania zaginionej oraz potrącenie na pasach na Rynku

podsumowanie

Prezentujemy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.info, tym razem skrót informacji, które wywołały największe zainteresowanie w dniach od 8 do 14 lipca 2017 r.

Tematem, który wywołał najwięcej dyskusji i kontrowersji bez wątpienia w tym tygodniu była sprawa wyboru dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Najpierw delegacja Rady Rodziców złożyła petycję, a następnie nauczyciele z tej szkoły wyrazili swoje niezadowolenie z powodu decyzji komisji konkursowej. Działo się to w poniedziałek od rana.

Ostatecznie w piątek wydane zostało zarządzenie, w którym to burmistrz Paweł Kalinowski powołał na stanowisko dyrektora Adama Matyszewskiego, dotychczasowego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego Płockiego Uniwersytetu Ludowego. Jest to już oficjalna decyzja. Nie brakowało komentarzy, zarówno anonimowych jak i tych na naszym Fan Page'u, krytykujących decyzję o zmianie na stanowisku dyrektorskim: - Gdyby pan burmistrz został rodzicem może by wiedział dlaczego dobro dziecka jest dla rodzica najważniejsze .... Ale cóż nie ma co gdybać ....żal wielki – napisała Pani Dominika.

Sprawa na pewno będzie miała dalszy ciąg, jak dowiedział się nasz portal, radna Rady Powiatu Agnieszka Korajczyk-Szyperska wystąpiła do Przewodniczącego Rady Miejskiej i Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o zbadanie prawidłowości procedury związanej z powołaniem komisji konkursowej i przebiegiem konkursu. Negatywne opinię o wyborze zaprezentował także przewodniczący klubu radnych Inicjatywy dla Gostynina Zbigniew Chorążek.

Natomiast tematem, który w tym tygodniu miał najwięcej odsłon, był komunikat policji o poszukiwaniach zaginionej 17-latki z Gostynina Aleksandry Błaszczyk. Na szczęście poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, zaginiona nastolatka odnalazła się po dwóch dniach.

Następnym tematem, który wywołał największe zainteresowanie czytelników, był wypadek na przejściu dla pieszych w Rynku. Kilka minut po godzinie 16:00 w ostatni czwartek, 38-letni mieszkaniec Gminy Gostynin jadący autem Toyota Yaris na przejściu dla pieszych potrącił 48-letnią mieszkankę Płocka. Kobieta doznała poważnych obrażeń głowy i została przetransportowana do szpitala.

Spore zainteresowanie wywołał też gostyniński zespół gatunku rock/reggae Nowa Kultura, który w sobotę 22 lipca wystąpi na Jarmarku Św. Jakuba poprzedzając koncert Sarsy i grupy Łzy. Muzycy zaprezentowali właśnie swój nowy teledysk do utworu „Tu i Teraz“. Zespół reaktywowany po ponad 10 latach przerwy tworzą Paweł Kola Kołodziejski – śpiew, Marcin Osmo Osmolak – perkusja, Piotr Koper Koprowicz – bas, Łukasz Kermit Trojanowski – gitara, Mariusz Mario Peda – klawisze, Dariusz Szadkowski – trąbka, Justyna Skrzeczkowska- saksofon, Mateusz Skrzeczkowski- puzon i Maciej Milczarek - klawisze/ dub master

Informacją sportową, która najbardziej zainteresowała czytelników, był artykuł o rozpoczęciu treningów seniorów Mazura Gostynin. W pierwszych otwartych zajęciach pod okiem trenera Waldemara Figurskiego uczestniczyło 25 zawodników, nasz zespół przygotowuje się do rozgrywek IV Ligi, które rozpoczną się za miesiąc.

Napisz co o tym myślisz
Przeczytaj także
Gostynin: Marta Golbik, Gabriela Lenartowicz i Sławomir Nitras spotkali się z mieszkańcami [ZDJĘCIA]

Marta Golbik, Gabriela Lenartowicz i Sławomir Nitras spotkali się z mieszkańcami [ZDJĘCIA]

Dziś, 21:56, Piotr Mrówka, foto: ralf

Trójka parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej gościło we wtorkowy wczesny wieczór w restauracji Bajka. W ramach cyklu spotkań "Porozmawiajmy o programie" #PolskaObywatelska do Gostynina przybyli posłowie Marta Golbik, Gabriela Lenartowicz i Sławomir Nitras.

Gostynin: Inwestycje drogowe w powiecie ruszą „z kopyta“? 100 milionów zł na budowę dróg na Mazowszu

Inwestycje drogowe w powiecie ruszą „z kopyta“? 100 milionów zł na budowę dróg na Mazowszu

Dziś, 13:57, ralf

Znakomita informacja dla borykającego się z brakiem funduszy na remont dróg powiatu gostynińskiego. Samorząd Województwa Mazowieckiego postanowił w formie dofinansowania wesprzeć budowę powiatowych dróg na Mazowszu kwotą 100 milionów złotych.

Gostynin: zdjęcie archiwalne

Wszyscy dbajmy o przyrodę. Sprzątanie świata w Gostyninie

Dziś, 11:13, UM Gostynin

W piątek (15 września br.) odbyła się akcja pn. "Sprzątanie Świata – Gostynin 2017 r." Wzorem lat ubiegłych, dzieci i młodzież z placówek oświatowych z terenu miasta, przystąpiły do porządkowania wyznaczonych terenów, w szczególności lasów. Urząd Miasta Gostynina zapewnił dla wszystkich uczestników niezbędne materiały do przeprowadzenia akcji, tj. rękawice, worki, a także obsługę przy odbiorze i transporcie zebranych odpadów.

Gostynin: Bliskie spotkanie  z Egiptem

Bliskie spotkanie z Egiptem

Dziś, 11:03, Piotr Syska

„Bliskie spotkania z...” to możliwość wysłuchania historii Polaków – wolontariuszy i misjonarzy, którzy złączyli swoje życie z krajami mniej lub bardziej odległymi od Polski.

Gostynin: Gostynińskie Dni Seniora 2017 - zaproszenie [ViDEO]

Gostynińskie Dni Seniora 2017 - zaproszenie [ViDEO]

Dziś, 10:24, ralf

Już w najbliższy piątek i sobotę odbędą się Gostynińskie Dni Seniora. Święto seniorów obchodzić będziemy w naszym mieście już po raz drugi. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Promocja zdrowego stylu życia”.

Gostynin: To już dziś. Spotkanie z trójką posłów w Gostyninie

To już dziś. Spotkanie z trójką posłów w Gostyninie

Dziś, 00:17, Redakcja gostynin.info

W dniu dzisiejszym (wtorek, 19 września) w Gostyninie o godzinie 18.00 w restauracji Bajka rozpocznie się spotkanie z trójką parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. W ramach cyklu spotkań "Porozmawiajmy o programie" do Gostynina przyjadą Marta Golbik, Gabriela Lenartowicz i Sławomir Nitras.

Udostępnij