InformacjeGorący temat (3600 odsłon)

Pomóżmy 2-miesięcznej Luizie stanąć na nogi. Dziewczynka urodziła się ciężko chora


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Luiza Rutkowska akcja charytatywna

Rodzice apelują o pomoc dla ich córeczki Luizy. Pochodząca z miejscowości Krzymów (gmina Szczawin Kościelny) dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowego. Koszt leczenia przerasta możliwości finansowe jej rodziców.


Przez całą ciążę mama Luizy była pod opieką lekarską. W 14. tygodniu ciąży przeszła badania prenatalne, które świadczyły o tym, że dziewczynka jest zdrowa. Powtórne badania, przeprowadzone po 20. tyg. również nie dawały żadnych oznak do niepokoju. Rodzice z radością oczekiwali przyjścia na świat ich upragnionej córeczki. 4 stycznia 2018 roku, w 36. tygodniu ciąży urodziła się Luiza.

Tuż po porodzie okazało się wbrew temu, co potwierdzały wcześniejsze badania, że dziewczynka nie jest zdrowa. Lekarze poinformowali rodziców, że ich dziecko ma wrodzoną wadę układu nerwowego – przepuklinę oponowo-rdzeniową odcinka lędźwiowego, która wymaga natychmiastowej operacji.  Malutką Luizę zabrało pogotowie i została przewieziona do najbliższego oddziału intensywnej terapii noworodków.

Na miejscu zdiagnozowano również wodogłowie oraz kolejne konsekwencje wady: porażenie kończyn dolnych, brak ruchów spontanicznych, nóżki ustawione w przeproście, stopy szpotawe.

Dwa dni po urodzeniu Luizie wykonano plastykę przepukliny oponowo – rdzeniowej oraz implantowano zastawkę komorowo-otrzewnową. Po operacji przeprowadzono diagnostykę układu moczowego.

W cystografii stwierdzono lewostronny refluks 3st. Konsultujący urolog zalecił włączenie alfa blokera oraz dalszą obserwację. Dopiero po dwóch tygodniach Luiza została wypisana ze szpitala i pojechała z rodzicami do domu.

Dziewczynka pozostaje obecnie pod stałą opieką urologa, neurologa, neurochirurga, ortopedy, pod którego okiem rehabilituje biodra. Tylko odpowiednie leczenie daje jej szansę na to, że będzie mogła w przyszłości samodzielnie chodzić. Niestety jest ono długotrwałe i bardzo kosztowne. Sytuacja materialna rodziców nie pozwala na opłacenie wszystkich  związanych z tym wydatków.

Obydwoje przeprowadzili się do dziadków i mieszkają w jednym pokoju, aby jak najwięcej środków przeznaczyć na leczenie dziecka. Mimo tego nie stać ich na zapewnienie najlepszej opieki i zakup sprzętu ortopedycznego, który  będzie niezbędny w przyszłości.
Dlatego już dziś zwracają się o pomoc. Ważna jest każda złotówka. Odpowiednia terapia i ćwiczenia mogą  przybliżyć Luizę do momentu, w którym będzie mogła wykonać swój pierwszy krok.

Osoby chcące pomóc dziewczynce mogą to zrobić robiąc przelew:
Fundacja Mam serce
ul. Szturmowa 9 lok. 4 02-678 Warszawa
Nazwa banku: Millennium Bank
Numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325
Tytuł przelewu: Luiza Rutkowska

oraz przekazując 1% podatku:

Link do akcji w serwisie: mam-serce.org

Tematy:Luiza Rutkowskaakcja charytatywna

Sprawdź też: Biuro rachunkowe GostyninFizykoterapia GostyninNaleśniki Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Kujawiak lepszy od Mazura [ZDJĘCIA]
Kujawiak lepszy od Mazura [ZDJĘCIA]
Kujawiak lepszy od Mazura [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij