Popularny: 3500 odsłonInformacje22 marca, 10:04,

Siedmiu zarażonych koronawirusem w sąsiednim powiecie łowickim

Siedmiu zarażonych koronawirusem w sąsiednim powiecie łowickim

Udostępnij 13
W Łowiczu poddano już kwarantannie 120 osób z terenu tamtejszego powiatu

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się w szybkim tempie i wydaje się kwestią czasu, kiedy pojawią się pierwsi zakażeni z terenu naszego powiatu gostynińskiego lub w regionie płockim.W sobotę, 20 marca informowaliśmy o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem we Włocławku. 57-letni mężczyzna powrócił z Francji i podróżował autobusem z Warszawy. Przebywa obecnie w szpitalu w Bydgoszczy:

https://gostynin.info/informacje/koronawirus-40-kilometrow-od-gostynina-zakazony-jechal-autobusem/

Jak informują media lokalne w Łowicza, na terenie sąsiadującego z powiatem gostynińskim powiecie łowickim jest w sumie siedem potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem - jest to stan na sobotę, 21 marca.

Pierwszy został rozpoznany w piątek, 20 marca. W sobotę, 21 marca, gdy przyszły wyniki badań osób poddanych kwarantannie, zakażonych było kolejnych sześć osób.
U wszystkich zarażonych koronawirusem nie było typowych oznak choroby typu podwyższona temperatura, kaszel, duszności, etc.

W Łowiczu poddano już kwarantannie 120 osób z terenu tamtejszego powiatu.

Koronawirusem można zakazić się w każdym momencie, co pokazuje sytuacja z czwartku, 12 marca. Jak informuje profil Facebook Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, tamtejszy sanepid poszukiwał osób, które od rana przebywały w oczekiwaniu na usługę bądź badanie w jednym z laboratoriów medycznych.

W sobotę, 21 marca jak informowały lokalne portale z Łowicza, decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu jedyna, całodobowa apteka w mieście została zamknięta, gdyż wykryto zakażenie koronawirusem u jednej z pracownic apteki. Kobieta wraz z rodziną objęci zostali kwarantanną i czują się dobrze.

W sumie zakażonych koronawirusem w Polsce zostało dotychczas 547 osób i jest to stan na niedzielę rano, 22 marca. Pięć osób zmarło.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie