Popularny: 1100 odsłonInformacje14 kwietnia 2019, 07:41,

Minął tydzień: strajk nauczycieli i puste szkoły, zlot w MCH i bierzmowanie w Parafii Miłosierdzia Bożego

Minął tydzień: strajk nauczycieli i puste szkoły, zlot w MCH i bierzmowanie w Parafii Miłosierdzia Bożego

Udostępnij 7
Najciekawsze wydarzenia w tygodniu od 6 do 12 kwietnia 2019 r.

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Najciekawsze wydarzenia w tygodniu od 6 do 12 kwietnia 2019 r.I choć największym zainteresowaniem z pojedynczego artykułu najwięcej uzyskał ten o występie młodej mieszkanki z Gminy Gostynin w serialu w telewizji TVN, to jednak ogólnie tematyką numer jeden (w kilku artykułach) był rozpoczęty strajk w oświacie.

W poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpoczął się póki co bezterminowy strajk w oświacie. W dziewięciu z dziesięciu gostynińskich placówkach cisza i spokój – uczniów brak lub w niektórych placówkach prowadzono jedynie zajęcia opiekuńcze z dziećmi – niedydaktyczne.

Środowiska nauczycielskie nie doszły do porozumienia z rządem i rozpoczęły strajk w oświacie.

Do strajku przyłączyły się w Gostyninie dwa miejskie przedszkola nr 2 i 4 (bez Miejskiego Przedszkola nr 5), trzy szkoły podstawowe: nr 1, 3 i 5 wraz klasami wygaszanych gimnazjów nr 1 i 2 i punktami przedszkolnymi oraz trzy szkoły ponadgminazjalne: Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki oraz Gostynińskim Centrum Edukacyjnym. W tej ostatniej placówce, jak podkreślił dyrektor Wojciech Kiełbasa, działa dzienna i nocna opieka oraz wyżywienie.

Miły gest w drugim dniu protestu oświaty, we wtorek 9 kwietnia 2019 r., wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte. Przynieśli oni słodkie poczęstunki dla strajkujących pedagogów.

W środę, czwartek i piątek 10-12 kwietnia, mimo trwającego strajku, w Gostyninie i okolicznych szkołach odbyły się egzaminy gimnazjalne.

W minionym tygodniu jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem ogólnopolskiego protestu nauczycieli w Gostyninie doszło do zakłócenia akcji strajkowej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyninie przez pracowników Starostwa Powiatowego.

"Od środy 3 kwietnia trwały przygotowania do akcji strajkowej, które polegały na wywieszeniu plakatów informacyjnych dla rodziców, że od 8 kwietnia rozpoczynamy strajk, że jeśli 8 przyjdą do nas do poradni, to nie zostaną obsłużeni" - relacjonuje portalowi Przewodnicząca Komitetu Strajkowego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyninie.

Flagi oraz plakaty informacyjne zostały wywieszone w czwartek, jednak juz następnego dnia plakaty zostały zerwane a flagi zdjęte z budynku Starostwa przy ul. 3 Maja, w którym zlokalizowana jest poradnia.

"Moje 2 koleżanki, które były w tym czasie w pracy widziały, że pani która zrywała plakaty to pracownik Starostwa, radna z ramienia PiS" - informuje Przewodnicząca. "Przez wiele lat były różne uroczystości związkowe, państwowe i ja tą flagę wywieszałam i nigdy nie było z tym problemu" - dodaje oburzona.

Flagi zostały zwrócone dopiero w poniedziałek w dzień rozpoczęcia protestu.

"Mam takie odczucie, że to jest działalność bardzo propagandowa, bardzo polityczna, chwilami chuligańska i samowolna" - podsumowuje zdarzenie Przewodnicząca Komitetu Strajkowego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyninie.

Powracamy do pojedynczego artykułu, który najbardziej zainteresował czytelników w mijającym tygodniu.

Ma 22 lata, jest absolwentką szkoły w Sierakówku i od kilku miesięcy próbuje swoich sił aktorskich w ogólnopolskiej telewizji. Zuzanna Batka, bo o niej mowa występowała w kilku odcinkach serialu "Szpital", a od miesiąca wciela się w rolę Beaty w serialu "19+" na antenie TVN.

Zuzanna Batka ukończyła krakowską szkołę aktorską, a zamiłowanie do tej dziedziny sztuki przejawiała od dziecka.

Mając zaledwie 18 lat napisała i wystawiła własną sztukę opowiadającą o miłości Jeremiego Przybory do swojej ostatniej żony Alicji. Spektakl był wystawiany w III Liceum Ogólnokształcącym w Płocku, w Sannickim Pałacu, a także w Miejskich Domach Kultury w Rypinie i Płocku: - "Zuza jest z natury bardzo ambitna i mega pracowita. Oprócz serialu gra jeszcze w teatrze którego jest współzałożycielem, pracuje i nadal się uczy" - powiedziała portalowi Małgorzata Wosik matka aktorki.

Kilkadziesiąt samochodów i kilkaset osób zebrało się w sobotni wieczór, 6 kwietnia 2019 r. na nielegalnym zlocie samochodowym na terenie Miejskiego Centrum Handlowego „Stara Betoniarnia”. To kolejny artykuł, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.

Zażyła dyskusja wywołana została na naszym Fan Page'u:

- Napiszę tu to samo co napisałem pod postem Starej Betoniarni. W wielu miastach w Polsce są organizowane tego typu wydarzenia i nigdzie nie spotkałem się z tym żeby ktoś życzył sobie umów za wynajem terenu. Śmieci i porozbijane butelki pozostawili po sobie właśnie ci "prawie przejechani przez niedoświadczonych kierowców" piesi, którzy przyszli oglądać samochody, a nie uczestnicy także może nimi warto by się zająć, a nie zganiać winę na kierowców. A z tymi cudem uniknionymi kolizjam, to kogoś grubo fantazja poniosła. Czułem się bezpieczniej niż na przejściach dla pieszych w naszym mieście. Śmiech na sali – uważa Pan Bartek, którego komentarz miał mnóstwo „polubień” innych czytelników.

- Chociaż coś się zaczyna dziać w tym nudnym mieście ?, nie trzeba szukać wrażeń w sąsiednich rejonach – dodaje Pan Patryk.

- Brawo za bohaterską akcję! Chłopaki się zjechali pogadać, pokazać swoje auta więc policja wpadła i rozgoniła xD Pozostały śmieci? Może jakby mogli dokończyć imprezę to by posprzątali – uważa z kolei Pan Tomasz.

- MCH Stara Betoniarnia oficjalnie dziękuje Policjantom z Komendy Policji w Gostyninie za obecność i interwencję w trakcie sobotniego nielegalnego zlotu motoryzacyjnego na terenie Centrum Handlowego. Obserwując nieodpowiedzialne zachowanie niedoświadczonych kierowców śmiemy stwierdzić, że tylko przypadkiem nie doszło do kolizji i potrąceń pieszych w czasie nocnych przejazdów. O ogromnej ilości śmieci i butelek pozostawionych przez uczestników nie warto nawet wspominać...

Obecność kilku radiowozów i nieoznakowanych aut gostynińskiej Policji tłumiła niczym nieograniczone zapędy popisujących się kierowców i ich pasażerów – czytamy na Facebooku Miejskiego Centrum Handlowego „Stara Betoniarnia”.

W poniedziałek (6 kwietnia br.) w parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie odbyła się uroczystość Bierzmowania. Sakramentu udzielił biskup Piotr Libera. To kolejny artykuł, który w minionym tygodniu cieszył się dużym zainteresowaniem.

"Papież Franciszek przypomina, że świat cyfrowy może narazić nas na niebezpieczeństwo zamknięcia się w sobie. Niebezpieczeństwo izolacji, lub pustej przyjemności. Może nas pogrążyć w śmierci duchowej.(...) Może także pomóc także nieść Ewangelię i przekazywać szlachetne wartości i piękno. Ten świat cyfrowy może stać się miejscem naszego świadectwa, naszej wierności wobec Jezusa" - podkreślił biskup Piotr Libera.

Na rozgrywanych w Trzebnicy na Dolnym Śląsku Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych osób niepełnosprawnych intelektualnie, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gostyninie Agnieszka Komorowska zdobyła dwa medale – w sobotę 6 kwietnia złoty w biegu na 1200 metrów a dzień później brązowy w biegu na 1500 metrów. To z kolei informacja sportowa, która najbardziej zaciekawiła czytelników.

Trenerem uzdolnionej biegaczki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i. Jana Pawła II jest Marcin Nowicki.

Jeszcze jedna informacja kulturalna okazała się tą, która zainteresowała znacznie czytelników.

Mażoretki Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie wytańczyły awans do Mistrzostw Polski i już za miesiąc będą reprezentowały nasze miasto na arenie ogólnopolskiej.

W sobotę (6 kwietnia br.) w Kościanie (woj. wielkopolskie) odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej. Nasze tancerki wystąpiły z układem do piosenki Bruno Marsa - Uptown Funk, do którego choreografię przygotowały Małgorzata Lewandowska, Eliza Michalska oraz Kamila Rzepiel-Drgas.

Występ gostynińskich mażoretek zapewnił im 4. miejsce w kategorii “seniorki buława” premiujące udziałem w Mistrzostwach Polski.

“Do naszego awansu z pewnością przyczyniła się regularna praca seniorek i rady Pani Kamili Rzepieli Drgas. To były nasze pierwsze tego typu zawody, więc odniesiony sukces jeszcze bardziej nas zmotywował” - zaznaczyła w rozmowie z portalem Gostynin.info Eliza Michalska. “To wspaniałe doświadczenie zobaczyć na żywo tak utalentowane formacje! W przyszłym roku zamierzamy znowu wybrać się na te zawody (Mistrzostwa Polski Zachodniej - przyp. red.) - tym razem wraz z naszą młodszą grupą” - dodała.

XXI Mistrzostwa Polski Mażoretek odbędą się w dniach 17-18 maja a gospodarzem będzie Kędzierzyn-Koźle.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie